İl Müftülüğü Kur'an kursları arası "Hafızlık ve Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışmaları" düzenledi.

Giresun İl Müftülüğünce Kur'an kurslarına katılımı artırmak, hafızlık eğitimini ve Kur'an-ı Kerim'i yüzünden güzel okumayı teşvik etmek amacıyla hafızlık eğitimi verilen Kur'an kurslarında okuyan öğrenciler arasında yarışmalar gerçekleştirildi.   

05.1

Bu kapsamda İl Müftülüğü Konferans Salonu’nda kız ve erkek öğrenciler olmak üzere iki ayrı kategoride "Hafızlık ve Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışmaları" düzenlendi. Yarışmaların açış konuşmasını yapan İl Müftü Yardımcısı Fatih Sarıgül Kur’an-ı Kerim’in insanlığın yolunu aydınlatan bir rehber olduğunu ifade etti.   

Bir insana nasip olacak en güzel unvan ve payenin hafızlık olduğunu belirten Müftü Yardımcısı Sarıgül, “Kur’an-ı Kerim öğrenimi, onu en güzel şekilde okumak, ezberleyerek muhafaza etmek ve çağları aşan evrensel mesajını tüm yönleriyle anlamayı ve yaşamayı da kapsayan geniş bir alandır. Kur’an-ı Kerim kendini muhafaza edenleri koruyarak her zaman karanlıklardan aydınlığa çıkarır. Öğrencilerimizin sabır, azim ve gayretle hafızlık eğitimine devam etmeleri bizi mutlu etmektedir. İlmin başındaki tat acıdır ama sonundaki lezzet baldan tatlıdır. Sonu nimet ve mutluluk yurdu olan bu süreçte, yarışmaya katılan tüm öğrencilerimizi, öğreticilerini ve ailelerini tebrik eder, başarılar dilerim.” dedi.   

İl Müftü Yardımcısı Özlem Gülbe ise yarışmalara katılan tüm öğrencileri cesaretlerinden dolayı tebrik etti.  

Müftü Yardımcısı Gülbe, “Kur’an-ı Kerim yarışmaları kaybedeni olmayan yarışmalardır. Sözlerin en hayırlısı olan Yüce Allah’ın kelamını öğrenme ve öğretme çabası içinde olan herkes değerlidir. Öğrencilerimiz gönüllerinde ve zihinlerinde Kur’an-ı Kerim’i muhafaza ederek en büyük ödülün sahibi olmaktadır.” diye konuştu.   

ÖĞRENCİLER BİRİNCİLİK İÇİN TER DÖKTÜ   

Yarışmacıların okuyuş sırasını belirtmek için çektikleri kuradan sonra yarışma hakkındaki usul ve esaslar açıklandı.   Yarışmalarda kız ve erkek öğrenciler bölge finallerine katılmak için çaba gösterdiler.   Yarışmaların sonunda Kız Öğrenciler Arası Hafızlık Yarışması’nda Bulancak’tan Hiranur Duman birinci, Tirebolu’dan Rümeysa Yıldız ikinci oldu.    

Erkek Öğrenciler Arası Hafızlık Yarışması’nda Giresun Merkez’den Muhammed Kasım Erten birinci, Tirebolu’dan Muhammet Halil Bera Sarıkaya ikinci, Şebinkarahisar’dan Hamza Küçük üçüncü, Bulancak’tan Muhammed Can Akkaya dördüncü oldu.   

11 (1)-1

Erkek Öğrenciler Arası Kur’an- Kerim’i Güzel Okuma Yarışması’nda Espiye’den Mustafa Aktunç birinci, Bulancak’tan Berat Özdemir ikinci, Tirebolu’dan Mehmet Tarık Kaş üçüncü, Giresun Merkez’den Mehmet Ali Sancak Gökçe ise dördüncü oldu. Kız Öğrenciler Arası Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması’nda ise Tirebolu’dan Meysa Taş birinci oldu.    

08

Çıtlakkale Bilgi Evinde Son Aşamaya Gelindi Çıtlakkale Bilgi Evinde Son Aşamaya Gelindi

Yarışmaya katılan öğrencilere İl Müftülüğünce çeşitli hediyeler takdim edildi. Yarışmalarda birinci olan öğrenciler, bölge finaline katılmaya hak kazandı.