Giresun Belediyesi, ’Üçüncü Mekân Film Günleri’ için hazırlıklarını tamamladı.

2023-2024 Kültür Sanat Sezonu ve Üçüncü Mekân Film Günleri’nin resmi açılışı 13 Ekim Cuma günü gerçekleşecek ve saat 19.30'da başlayacak programa tüm Giresunlular davet edildi.

13-15 Ekim 2023 tarihleri arasında Kale Mahallesi’nde bulunan Tarihi Millet Bahçesi’nde gerçekleştirilecek olan program kapsamında  atölyeler, söyleşiler ve film gösterileri yer alacak.

Kastamonu’da 2 bin 300 yıl öncesine ait seramik parçaları bulundu Kastamonu’da 2 bin 300 yıl öncesine ait seramik parçaları bulundu

Giresun Belediyesi’nin 2023-2024 Kültür Sanat Sezonu’nun açılışının da yapılacağı Üçüncü Mekân Film Günleri kapsamında her gün film gösterimi, söyleşi ve atölye programları bulunurken, Ceviz Ağacı, Yılanların Öcü ve Gelin adlı filmler izleyicilerle buluşacak.

Türk sinemasının usta oyuncusu Hülya Koçyiğit ve Ünlü Yönetmen, Şair, Yazar Faysal Soysal’ın katılacağı film günlerinde gerçekleşecek söyleşilerde birbirinden değerli isimler Prof. Dr. Aydan Özsoy, Doç. Dr. Yasin Söğüt, Doç. Dr. Aydın Çam, Dr. Mehtap Özsoy, Dr. Deniz Kurtyılmaz ve Dr. Erdal Yıldırım sanatseverler ile bulaşacak

Birbirinden değerli alanında uzman eğitmenler tarafından gerçekleştirilecek Dijitalleşme Etkisi ve İnteraktif Filmler Atölyesi, Metin Erksan Sinema Atölyesi, Oyunculuğun Sinemada ve Tiyatroda Estetize Edilmesi Atölyesi ile Türkiye’de Festival Filmleri ve Film Yapım Süreçleri Atölyeleri’ne dileyen vatandaşlar katılım sağlayarak katılım belgesi almaya hak kazanacak.

Diğer yandan, etkinliğin ilk gününde; Cumhuriyet'in ilk yıllarından günümüze sinema salonlarının Cumhuriyet ilkeleri çerçevesinde politik ve kültürel anlamda nasıl kullanıldığı, salonların toplumsal sahada ne ifade ettiği, Çukurova Bölgesi, Giresun, Zonguldak ve Ankara özelinde yaşanan sinema deneyimleri, sinema fotoğrafları ve arşiv ile tartışılacak.

KAPAK-FİLM-GUNLERİ_1

Editör: Ortak Kullanım