Giresun, Bulancak küçükada köyünde atıl durumda olan sekiz derslikli ilkokul yemekhane ve misafirhane haline geldi.

Küçükada Köyü'nde taşımalı eğitim nedeniyle atıl durumda olan  İlkokul binası köy halkından Erkan Duman, emekli öğretmen Aşık Duman, Halil Duman, gönüllü köy vatandaşların ile İstanbul'dan Endeks Bilgisayar firmasının da desteğiyle köyün Düğün, Cenaze, toplu iftar gibi  ihtiyaçlarını karşılayan, konukları ağırlayabilen yaklaşık 500 kişiye yemek verilebilen Yemekhane ve misafir odası haline getirildi.

WhatsApp Image 2023-08-15 at 10.18.26

Küçükada Köyünde ve çevre köylerinde yaşayan halkın ortak kullanım alanı olan eski ilkokul, hiçbir kamu kuruluşundan destek alınmadan sadece köy halkının imkanlarıyla restore edildi. 

Bulancak’ta Hurdalık Yangını Paniğe Neden Oldu Bulancak’ta Hurdalık Yangını Paniğe Neden Oldu

İlkokulu'nun üst katı İmam evi olarak tefriş edildi ve okulun karşısında bulunan caminin de tamiri yapılarak gerekli ihtiyacları giderildi.

Küçükada Köy Muhtarı Köksal Pekdemir, "Bulancak küçükada Köyü  ilkokulu öğrenci sayısının azalmasıyla öğrenciler servisle merkeze gidip gelmesi nedeniyle köyümüzde bulunan ilkokul atıl duruma dönüştü. Bizlerde köy halkı olarak ilkokulumuzu el birliğiyle kullanışlı mekan hale getirdik. Emeği geçenlere teşekkür ederiz. Dileriz ki diğer Köylerdeki atıl durumda bulunan köy okullarına örnek oluruz." dedi.

Editör: Ortak Kullanım