Alein Kentigerna şeklinde anonim bir isim kullanan yazarın "Sırlar Uçurumu" adlı kitabını sizler için inceledik. Gizem, gerilim ve polisiye türünde kitaplar yazan yazarın gerçek ismi kitaplarınının basımını üstlenen Panama Yayınları tarafından dahi açıklanmamaktadır.

"Sırlar Uçurumu" adlı kitabımıza konu olan olaylar 1800'lü yıllarda bir Fransız malikanesinde geçmektedir. Roussel'lar aristokrat sınıfa mensup bir ailedir ve yaşadıkları 'Blanc de Venue' içinde karanlık sırlar barındıran lanetli bir malikanedir.

Kitabımızın baş karakterlerinden olan Binbaşı Frederic Roussel, erken yaşta asker olup Napolyon savaşı sırasında kendisini kanıtlayarak genç yaşta binbaşı rütbesine terfi etmiştir.

Askerliği sırasında ailesinin düşmanı olan Valvert'lerin genç kızına aşık olur. Tüm baskılara ve olumsuz eleştirilere rağmen çift evlenmeye karar verir.

Evlendikten bir süre sonra Frederic, tekrardan savaşa dönmek zorunda kalarak eşini annesi ile kardeşi Eduardo'ya teslim eder. Federic savaştayken ilk çocukları Georges dünyaya gelir. Ardından Georgette adında birde kızları olur.

Oğlunun da kendisi gibi asker olmasını isteyen Frederic, Georges'u erken yaşta askerliğe yazdırır ancak savaş alanından gelen kötü haber ile aile hüsrana uğrar.

Bu olaylardan uzun bir süre sonra Frederic'in eşi (Madam Eugenie) bir gün malikaneden kaybolur. Madam Eugenie, aradan geçen zamandan sonra Vert Rock uçurumunun dibinde ölü bulunur.

Uşağın oğlu Madam Eugenie'in bir kişinin kucağında uçurumdan atıldığına şahit olmuştur, babasına bunları anlattığında ise gördüklerinden hiç kimseye bahsetmemesi gerektiğini öğrenir. Çünkü soylu bir aristokrat aileye ancak başka bir aristokrat aile iftira atabilirdi.

Uzun zamanın ardından bir gece kış balosunda Georgette'e bir mektup ulaşır, mektubun sahibi onu parktaki büyük ağacın altına davet etmektedir. Georgette'in ağacın altında gördüğü yüz çok tanıdıktır, Georgette olduğu yerde bayılır ve böylece Dr. Bernard ile tanışmış olur.

Katilin sonra ki hedefi kimdir? Dr. Bernard aslında kimdir?

Gerilimi ve gizemi içinize kadar hissedeceğiniz, sizi etkisi altına alacak tüyler ürpertici bu roman finaliyle de sizi ters köşeye yatırmayı başarıyor.