Görele Belediyesi kültür yayınlarına yenilerini eklemeye devam ediyor. Görele Belediyesinin katkılarıyla basımı tamamlanarak yayına sunulan ‘Kemençemin Üstüne’ isimli kültür yayını okuyucularıyla buluştu.

Araştırmacı- Yazar, Emekli Öğretmen Hayrettin Günay tarafından kaleme alınan ‘KemençeminÜstüne’ isimli kitabın içeriğinde kemençe, türkü ve horanla alakalı kapsamlı bilgiler göze çarpıyor. Görele Belediye Başkanı Tolga Erener, yeni kültür yayınımız olan ‘Kemençemin Üstüne’ isimlikitabımızın yazarı Emekli Öğretmen Hayrettin Günay ile bir araya gelerek, kitap ile alakalı bilgi alışverişinde bulundu. Görele Belediye Başkanı Tolga Erener, önemli bir kültür yayınının daha arşivlerde yerini aldığını belirterek, kitap yazarı Araştırmacı- Yazar, Emekli Öğretmen Hayrettin Günay’a teşekkür etti.

KEMENÇEMİN ÜSTÜNE KİTAP (3)

Görele Belediyesinin 16 Kültür yayınının arşivlerde yerini aldığını ifade eden Erener, şunları kaydetti: “Kemençede, Horanda Görele ele alındı. Kemençe, Horan ezgilerinin Görele merkez olmak üzere Görele’den batıya, doğuya, güneye gidişi ‘müzikte etkileşim’ yoluyla kanıtlandı. Kemençe, türkü ve horan yazılarıyla derlenmiş bir kültür yayınımız daha arşivlerde yerini aldı. Bu kitabımızla birlikte belediyemizin katkılarıyla çıkarılan 16 Kitabımız oldu. Kültür yayınlarımızı desteklemeye, katkı sağlamaya devam ediyoruz. Emeği gecen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Giresun Aksu Festivaline mesaj Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Giresun Aksu Festivaline mesaj

KEMENÇEMİN ÜSTÜNE KİTAP (2)

Araştırmacı- Yazar, Emekli Öğretmen Hayrettin Günay ise, Belediye Başkanı Tolga Erener’e katkılarından dolayı teşekkür ederek, imzalı kitabından hediye etti.