Görele'de Kore Gazisi Küçük'ün evi onarıldı Görele'de Kore Gazisi Küçük'ün evi onarıldı

Giresun’un en önemli turizm merkezlerinden birisi konumunda bulunan Kulakkaya yaylasına şehir merkezi içerisinden gidilen güzergahta yer alan ve bir çok köyünde ana yol olarak kullandığı Erimez-Kulakkaya arasında kalan yolun sorumluluğunun Karayolları 10. Bölge  Müdürlüğü uhdesinde bulunduğu öğrenildi. 

4 YILDIR YAPILACAK !

2020 yılında yörede meydana gelen sel afetinin ardından Karayolları tarafından 10 milyon lira bedelle özel bir firmaya ihalesi yapılan yolla ilgili olarak aradan geçen süreç içerisinde her hangi bir çalışma gerçekleştirilemedi. Giresun-Erimez-Kulakkaya arasında 50 nokta için yapılan ihaleyi alan firmanın denetimi ise karayolları tarafından yapılıyor. 

VALİ SERDENGEÇTİ  İNCELEMEDE BULUNDU

Turizm sezonu başlangıcında Giresun Valisi Mehmet Fatih Serdengeçti’de beraberinde il özel idaresi yetkilileri ile adı geçen güzergahta incelemelerde bulunmuştu. Giresun İl Genel meclisi Başkanı Ahmet Şahin, yolun bu hali ile daha fazla kalamayacağını ve önümüzdeki haftadan itibaren İl Özel İdaresinin imkanları ile yolda asfaltlama çalışması başlatacaklarını söyledi. Bilindiği gibi yolun son durumunu önceki gün CHP’li İl Genel Meclis Üyesi Şükrü Ertürk konuyu gündeme taşımış yetkilileri göreve çağırmıştı.

Kaynak: Yeşil Giresun

Editör: Ayaz Bekdemir