Giresun İl Özel İdaresi-Giresun Katı ve Sıvı Atık Birliği ile DOKA tarafından müştereken yürütülen Giresun için Karavan Turizmin gelişmesine çok büyük katkı sağlayacak Karavan Park kurulma çalışmaları büyük bir hızla devam ediyor.

Yakın bir zamanda ihale edilmesi beklenilen Giresun Görele Çavuşlu Beldesine inşa edilecek olan Karavan Park 18 ayda tamamlanıp hizmete açılacak.

Mavigöl'ü bu sezon 120 bini aşkın kişi ziyaret etti Mavigöl'ü bu sezon 120 bini aşkın kişi ziyaret etti

,Çavuşlu Beldesi sahilinde toplam 41.800 m² alanın 12.800 m² ‘lik bölümünde inşa edilecek olan Çavuşlu Karavan Park ilk etapta 10 adet karavan alanı, 10 adet tuvalet, 10 adet duş, 1 adet mutfak, 1 adet büfe ve 1 adet idari binadan oluşacaktır.

Karavan park projesinin toplam maliyeti 1 milyon 450 bin TL olup, bu maliyetin %25’lik bölümü Giresun İl Özel İdaresi/Katı Atık Birliği kalan %75’lik kısım ise DOKA tarafından finanse edilecektir.

Bu çalışma ile Giresun Karavan Turizminde cazibe merkezi haline gelmesi amaçlanıyor. Karavan turizmine gönül verenler artık ihtiyaçlarını rahat şekilde karşılayacakları ve güvenli olarak konaklayacakları Çavuşlu Karavan Parkı da rotalarına ekleyecekler. Karavan parkın bulunduğu lokasyonlarda şehre olan katkıları göz önüne alındığında Karavan Parkın Giresun için ne kadar önemli olduğu bir kez daha ortaya çıkıyor.