Karadeniz Teknik Üniversitesinden (KTÜ) yapılan açıklamaya göre, bölge üniversitelerinin rektörleri Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesinde gerçekleştirilen toplantıda bir araya geldi.

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman'ın ev sahipliğini üstlendiği toplantıya, Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yılmaz Can, KTÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı, Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Sıtkı Bilgin, Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mutlu Türkmen, Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan ve Trabzon Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Emin Aşıkkutlu katıldı.

Toplantıda, katılım sağlayan üniversitelerin akademik faaliyetlerinin yanı sıra Ar-Ge noktasında geliştirilebilecek iş birlikleri konusunda görüş alışverişinde bulunuldu.

Giresun'un 3. Bilgi Evi açıldı Giresun'un 3. Bilgi Evi açıldı

Bölge üniversitelerinin hem bulundukları şehre hem de bölgeye sağladığı katkıların daha da geliştirilmesinin ve kurumlar arasındaki mevcut etkileşimin artırılması konuları da ele alındı.

20220204_2_52029906_73321170