Kamuda devletin Kurumsal Hafızası konumundaki ŞUBE MÜDÜRLERİ uğradıkları haksızlık karşısında isyan ediyor.

İdarenin belkemiğini teşkil eden Makam ve Görev Tazminatı alamayan tek idareci sınıfı olan ŞUBE MÜDÜRLERİ  666 sy. Kanun Hükmünde Kararnamede kapsam dışı bırakılmıştır. 666sy. Kanun Hükmünde Kararname ile üst amir/kariyer uzmanı ve il müdürlerine  “Makam ve Görev Tazminatı” verilirken ŞUBE MÜDÜRLERİ bu haklardan mahrum bırakılmış; Kamuda çalışma barışı bozulmuştur. 

ŞUBE MÜDÜRLERİ özlük haklarından mahrum bırakılmaları sonrası uğradıkları bu adaletsizliğin giderilmesi için elbirliği içerisinde, “ŞUBE MÜDÜRLERİ DERNEĞİ” çatısı altında hak arayışındalar.  

ŞUBE MÜDÜRLERİNİN TALEPLERİ :

1.Makam Tazminatının 2000’e, Görev Tazminatının 8000’e yükseltilmesi

2.Özel hizmet tazminat oranının %  175’ e çıkarılması,

3. İl ve İlçelerde görev yapan 1. Derecedeki müdürlerin Ek Göstergelerinin 5400’e yükseltilmesi.

Şube Müdürlüklerine bağlı alt kadroda çalışan Kariyer Uzmanlarına verilen hakların ve Makam ve Görev Tazminatının, Kamuda Amir konumunda bulunan Şube Müdürlerinden esirgenmesi kabul edilebilir değildir. 

Antrenörlerle Değerlendirme Toplantısı Gerçekleştirildi Antrenörlerle Değerlendirme Toplantısı Gerçekleştirildi

Sayıları 50.000 bini geçen ŞUBE MÜDÜRLERİ, bu konuda tüm sendikaların, ilgili dernek ve platformların desteğini almış durumdalar. Kamuda Toplu Sözleşme Görüşmelerinin başladığı şu aşamada, ŞUBE MÜDÜRLERİ ve ilgili tüm destek veren platformların gözü kulağı, Yönetimde adaleti sağlayacak olan, Makam ve Görev Tazminatı verilmesi yönünde haksızlığın giderilmesi için  atılacak olumlu adımlar beklenmekte.

WhatsApp Image 2023-08-01 at 12.25.49