Depremin ardından Giresun’da yaşayan ve evlilik kararı alan genç çift Giresun Belediyesi Nikah Memurluğuna başvuruda bulundu. Başvurunun olumlu sonuçlanmasının ardından çiftin nikâhı Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu tarafından kıyıldı.

Çiftin nikah şahitliğini Başkan Şenlikoğlu’nun eşi Meryem Şenlikoğlu, Emine Yurt ve Engin Öztürk yaparken, imzaların atılmasının ardından evlilik cüzdanı çiftlere teslim edildi.

28-2Genç çiftin mutluluğuna ortak olan Başkan Şenlikoğlu, depremzede vatandaşların iyi ve kötü günlerinde yanlarında olduklarını belirterek: “Rabbim hayırlı uğurlu eylesin. Hayatın devam ettiğini, normalleştiğini göstermesi bakımından kıyılan nikâh anlamlı. Depremde çok büyük acılar çekildi, ancak bu şekilde güzellikleriyle de hayat devam edecek. Sabır, olumsuzluğa karşı kararlılıkla mücadele edip, mücadele ruhunu yitirmemektir. İnşallah bu nikâh, sabrımızın bir sembolü olur. Genç çiftimizi tebrik ediyor, mutluluklar diliyorum.” dedi.

56-10

Giresun Belediyesi sıcak asfalt tabakası yapım işi ihaleye çıkacak Giresun Belediyesi sıcak asfalt tabakası yapım işi ihaleye çıkacak

Tuğçe Çakır ve Emre Aksu çiftinin Kahramanmaraş’ta düğün için son hazırlıkları yaparken, depremin meydana gelmesiyle sürecin uzadığı, genç çiftin evliliğin ardından Giresun’da yaşamaya devam edeceği, Emre Aksu’ya da şehrimizde iş istihdamı sağlandığı öğrenildi.