Hayvanat Bahçesi ziyaretçilerini bekliyor Hayvanat Bahçesi ziyaretçilerini bekliyor

6 Şubat'ta yaşanan deprem sonrası Giresun ili olarak yürütülen çalışmalar kapsamında Giresun Valisi Enver Ünlü'nün destekleri ve Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesiyle Kahramanmaraş İli Türkoğlu İlçesinde bulunan Halk Eğitim ekibi kurs faaliyetlerine başladı.

10154521_WhatsApp_Image_2023-04-09_at_12.41.23_1

Giresun Şehit İsmail Bay Halk Eğitimi Merkezi öğretmen ve usta öğreticilerinden oluşan 8 (Sekiz) kişilik ekip Türkoğlu İlçesine vardıklarında ilk olarak, beraberlerinde götürülen malzemeler ile tahsis edilen konteynırlara ve alanlara Kuaför, Nakış, Dikiş- Giyim, Çiçek Yapımı ve Cam Boncuk atölyelerini kurdu.

Daha sonra ise kurs faaliyetlerine başlayan halk eğitim ekibi; Türkoğlu İlçesindeki depremden etkilenen vatandaşlara dikiş, el sanatları, çiçek ve takı tasarımı, kadın saç bakımı ve şekillendirmesi alanlarında eğitimler vermektedir.

10154535_WhatsApp_Image_2023-04-09_at_12.41.25_3

Her yaş gurubundan vatandaşların katılım ve ilgisiyle renklenen kurslarda kursiyerler, günlük ihtiyaçlara yönelik bilgi ve beceriler kazanırken, bir arada olmanın enerjisiyle morallerini yüksek tutma imkânı buluyorlar.

10154531_WhatsApp_Image_2023-04-09_at_12.41.24

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu yaptığı değerlendirmede; 6 Şubat'ta yaşanan deprem sonrası Devletin tüm imkânlarıyla depremden etkilenen vatandaşların yanında olduğunu, Milli Eğtiim Müdürlüğü olarak söz konusu çalışmalara aktif olarak katılarak destek verileceğini dile getirdi.

Vali Ünlü'nün destekleriyle Kahramanmaraş İli Türkoğlu İlçesinde düzenlenen halk eğitim, zorlu bir süreçten geçen kardeşlerimizin üzerindeki olumsuz etkilerin bir nebze olsun azaltılması ve kişisel becerilerini geliştirmeleri bakımından önemline vurgu yaptı. Halk eğitim kurslarının düzenlenmesinde emeği ve katkısı bulunan herkese teşekkür ederken, kurslarda görev alan öğretmen ve usta öğreticilerimize çalışmalarında kolaylık ve başarılar dileyerek "Birlikte güçlüyüz ve birlikte başaracağız." İfadelerini kullandı.