Kahramanmaraş merkezli depremin ilk gününden itibaren araç, gereç ve personeliyle birlikte deprem bölgesine giderek arama kurtarma, barınma ve temel belediyecilik hizmetleri konusunda destekte bulunan Giresun Belediyesi, bu kez de şehri yerleşen depremzedelerin sosyal hayata uyumları için yanlarında oluyor.

Bu kapsamda, Giresun Belediyesi tarafından 2020 yılının sonunda faaliyete geçirilen ‘Kadın Danışma Merkezi’ depremden etkilenerek şehrimize yerleşen depremzedelere yönelik ücretsiz olarak sosyal ve psikolojik destek verecek.

Ramazan Topcan, "O’nunla; Paylaşmanın, Yardımlaşmanın Erdemine ulaştık" Ramazan Topcan, "O’nunla; Paylaşmanın, Yardımlaşmanın Erdemine ulaştık"

Kadın Danışma Merkezi tarafından başta çocuk ve kadınlar olmak üzere depremzedelere psikolojik olarak destek verilecek olup, merkezde 1 koordinatör, 1 büro personeli ve 1 psikolog olmak üzere 3 personel görev yapıyor.

Merkezden destek almak isteyenlerin başvuru yapmaları halinde hafta içi 08.00 - 17.00 saatleri arasında gerekli hizmeti alabilecekleri bildirildi.

4-43

Giresun Belediyesi Kadın Danışma Merkezi, Sultan Selim Mahallesi Şaircan Sokak No 14’de hizmet veriyor.

ŞENLİKOĞLU: “İMKANLARIMIZLA AFETZEDELERİMİZİN YANLARINDAYIZ”

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu yaptığı açıklamada: “Depremin acısını, psikolojisini, etkisini hepimiz yaşadık, ancak bunu en iyi depremzede kardeşlerimiz bilir. Biz de Belediye olarak depremzedelerimize sosyal ve psikolojik destek vermek için harekete geçtik. Depremzede vatandaşlarımız Kadın Danışma Merkezimize gelerek ücretsiz olarak destek alabilirler. Depremzede kardeşlerimize karşı desteğimiz her alanda devam edecek.” dedi.