Giresunspor Joseph William Champness'ın lisansı aktif etmenin yollarını arıyor.

Giresunspor'un iki dönem transfer yasağı olduğu spor kamuoyunun malumu. Bu bağlamda, 2021-2022 futbol sezonunda Giresunspor'un formasını giyen oyuncu Joseph William Champness, geçmiş dönem alacaklarını gerekçe göstererek sözleşmesini tek taraflı feshedip takımdan ayrılmıştı.

Giresunspor'da hedef Süper Lig'de kalmak Giresunspor'da hedef Süper Lig'de kalmak

Mevcut durumda, kulübe azami katkıyı sağlamak amacıyla Giresunspor Yönetim Kurulu; kadroda daha önce yer alan, kulüpten ayrıldıktan sonra başka bir kulübe transfer olmamış ve hala sözleşme bağının bulunduğu Joseph William Champness'ın lisansını tekrardan aktive ederek futbol A takımının kadrosuna dahil etmek amacıyla girişimlerde bulundu ve konu ile ilgili talebini Türkiye Futbol Federasyonu’na iletti.

Başkan Nahid R. Yamak, oyuncuyu ülkemize davet ederek İstanbul’da bir görüşme gerçekleştirmiş, görüşmenin akabinde 2021-2022 sezonundan kalan alacaklarından kaynaklı FIFA'da bulunan dosyası ile ilgili ödeme planında anlaşma sağlandı. FIFA tarafından 31 Mart 2023 tarihinde yayınlanan tescil dönemi transfer pencereleri ve kulüpsüz futbolcuların transfer dönemi haricinde de transfer yapabilmesini öngören yeni değişiklikler dikkate alınarak gelecek sezon için bahsi geçen oyuncudan tekrar faydalanmak amacıyla Türkiye Futbol Federasyonu’na başvuruda bulunuldu ve, gerekli girişimler başlatıldı.

Giresunspor oyunucuyu tekrardan kadroda görmek istediğini belirtti

Kulübün resmi intersen sitesinden yapılan açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi: "Türkiye Futbol Federasyonu’nun önceki dönemlerde benzer statüdeki oyuncular ile ilgili almış olduğu olumlu kararları göz önünde bulundurarak, federasyonumuzdan 2023-2024 sezonundan itibaren oyuncumuzu tekrardan kadromuza katabilmek amacıyla olumlu görüş beklediğimizi belirtiyor, spor kamuoyuna saygılarımızı sunuyoruz."