"Din Öğretimi Genel Müdürlüğü" tarafından düzenlenen "Evliya Çelebi Öğrenci Değişimi Programı" çerçevesinde, İzmir Ödemiş Aydınoğlu Mehmet Bey Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Bulancak Anadolu İmam Hatip Lisesi paydaş okul olarak bir proje gerçekleştirdi.

"İmam Birgiviler Kümbet Yaylasında" adlı proje kapsamında, misafir öğrenciler Bulancak Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin derslerine katıldı. Aynı şekilde, gelen öğretmenler de Bulancak İmam Hatip öğrencilerinin derslerine girdiler. Bu süreçte, Ordu Boztepe, Giresun Kale, Zeytinlik Mahallesi, Kümbet, Mavigöl, Göksu travertenleri ve Kulakkaya yaylası gibi yerleri gezdiler.

Giresun Belediyesi'nden Gençlere 3D Yazıcı Eğitimi Fırsatı! Giresun Belediyesi'nden Gençlere 3D Yazıcı Eğitimi Fırsatı!

WhatsApp Image 2023-10-09 at 11.20.43 (1)

Bulancak Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdür Yardımcısı Orhan Erdemir, "Misafir okul öğrenci ve öğretmenlerini Bulancak'ta ağırladık. Bu uygulama ile birlikte dostlukların kurulmasına vesile olduk ve misafir okul öğrenci, öğretmen ve idarecilerine Giresun'u tanıtma fırsatı bulduk.

İmam Birgiviler Kümbet Yaylasında proje ismine değnen Erdemir, "Birgi, İzmir'in Ödemiş ilçesine bağlı bir mahalledir. "Birgi, Orada medrese alimi ve yöneticiliği yapmış büyük bir din adamı. Ödemiş'in bir mahallesi olduğu  için, İzmir Ödemiş Aydınoğlu Mehmet Bey Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri kendilerine öyle bir isim verdiler."

WhatsApp Image 2023-10-09 at 11.20.43 (2)

"İmam Birgiviler Kümbet Yaylasında" adlı proje kapsamında, misafir öğrenciler okulumuzda derslere katılarak öğretmenlerimizden faydalandılar. Aynı şekilde, gelen öğretmenler de öğrencilerimizin derslerine girdiler. Ayrıca, misafirlerimize Ordu Boztepe, Giresun Kale, Zeytinlik Mahallesi, Kümbet, Mavigöl, Göksu travertenleri ve Kulakkaya yaylası gibi yerleri gezdirerek ve yöremizin ürünlerinden hediye ederek, ilimizden memnun ayrılmalarını sağladık.

WhatsApp Image 2023-10-09 at 11.20.43 (3)

Bizim öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve idarecilerimiz de proje kapsamında Ödemiş'e iade-i ziyarette bulunacaklar. Bu şekilde, güzel dostluklara vesile olan ve kültürel etkileşim sağlayan bu projeye destek veren Din Öğretimi Genel Müdürlüğü'ne, Bulancak Belediyesi'ne, Giresun Belediyesi'ne, Yavuz Kemal Belediye Başkanı'na ve hayırseverlere teşekkürlerimizi sunuyoruz."İfadelerini kullandı.

Editör: Ömer Mustafa Yılmaz