Giresun'da Yıldız Fotoğrafçılığı Etkinliği! Giresun'da Yıldız Fotoğrafçılığı Etkinliği!

Giresun Belediyesi, yaz mevsimiyle birlikte artan sivrisinek ve haşere problemleriyle mücadele için etkin önlemler almaya devam ediyor.

Belediye Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, şehrin tüm mahallelerinde, özellikle araçların ulaşamadığı noktalarda da ilaçlama çalışmalarını sürdürerek, sivrisinek ve haşerelerin yayılmasını engellemeyi hedefliyor.

Geçtiğimiz günlerde Kale Mahallesi'nde gerçekleştirilen ilaçlama çalışmasıyla, sivrisinek ve haşere sorunuyla başa çıkmak için önemli bir adım atıldı. Özellikle araçların giriş yapamadığı bölgelerde, yaya ekipler titizlikle hareket ederek, tüm sokak ve yürüyüş güzergahlarını ilaçladılar.

6_403

Belediye yetkilileri, vatandaşların da bu mücadeleye destek olmasını ve kendi yaşadıkları alanlarda sinek ve haşerelerin üremesi için uygun ortamlar oluşturmamak için gerekli önlemleri almalarını önemle vurguladılar.

Su birikintilerinin önlenmesi, kapalı alanlarda periyodik temizlik ve çöplerin düzenli olarak toplanması gibi basit tedbirler, şehir genelinde sinek ve haşere problemine karşı mücadelede önemli bir katkı sağlayacağı belirtildi.

Editör: Ortak Kullanım