Giresun Merkez'e bağlı Kemaliye köyünde tapulu araziye dökülen beton, komşuları birbirine düşürdü. Komşular arasında kavgaya neden olan arazinin tapu sahibi beton dökülmeden önce kendilerine haber verilmediğini ve izin alınmadığını belirtti.

Kemaliye köyünde bulunan bir arazi içerisindeki toprak yola, arazi sahibinin izni ve bilgisi olmadan Giresun İl Özel İdare tarafından betonlama yapılması nedeniyle iki komşu arasında sorun yaşanmaya başladı.

Eğibel'e kar düştü, tünel tek şeritten ulaşıma açıldı Eğibel'e kar düştü, tünel tek şeritten ulaşıma açıldı

Hasan Gürkan Tonyalıoğlu, "Geçtiğimiz günlerde tapulu arazimize bizden izinsiz olarak beton döküldü. Beton döküldüğünden beri bundan 8 yıl önce kumşuluk hatrına ihtiyaçlarını görmeleri adına araç geçecek kadar yol verdiğimiz komşumuzla şimdi gerginlik yaşamaya başladık. Bizim asıl sıkıntımız bu beton buraya nasıl döküldü ve neden bizden habersiz yapıldı. Beton dökmeye gelen iş makinalarını durdurduğumda görevliler İl Özel İdareden izin alındığı ve bütün evrakların tamamlandığı söyleyerek havanın karardığı akşam saatlerinde beton dökme işlemini yapmaya başladılar. Bu işlemlerin İl Özel İdare'de görevli Mustafa Yıldız'ın talimatıyla yapıldığını öğrendik. Tepkimiz üzerine bizimle temas kuran Mustafa Yıldız, konuyu kapatmamız için bize kum, çakıl, çimento vermeyi teklif etti, bunu reddettik. Ertesi gün evimizin kapısına bir kamyon çakıl getirdiler, kabul etmedik geri gönderdik." dedi.

Betonlama işlemi sonrası komşularının yolun bulunduğu arazi üzerinden hak iddia etmeye başladığını, bunun üzerine de aralarının açıldığını ve sürekli gerginlik ve tartışma yaşanmaya başladığını belirten Tonyalıoğlu, "Gerekli şikayetleri yaptık, dava da açacağız, bu olayın bir iki günde unutulacağını, sessiz kalacağımızı zannetmesinler." ifadelerini kullandı.

Ayrıca, Tonyalıoğlu bahse konu arazinin ailesinin mülkiyetinde olduğunu ve bu durumun tapu kayıtların da ispatlı olduğunu belirtti.