İl Müftülüğü ile TDV Giresun Şubesince hayırsever vatandaşların emaneti olan zekat, fitre, fidye ve gıda kolileri ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılıyor.

İl Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Giresun Şubesi iş birliğinde yetimlere, ihtiyaç sahiplerine ve depremden etkilenen ailelere yönelik yardım kampanyası devam ediyor.

0a83f88f-bbed-423e-af4e-00adfab1ffa9_750x422

İl Müftülüğü Göç Koordinatörlüğü koordinesinde, hayırsever vatandaşların bağışları emanet bilinciyle ihtiyaç sahiplerine teslim edildi.

İl Göç Koordinatörü Huriye Topşir, TDV Kadın Kolları Şube Başkanı Nihal Kasap ve TDV gönüllüleri şehri mahalle mahalle dolaşarak ihtiyaç sahiplerini tespit etti. 

ad4f4516-8a1f-45c7-acc3-6cffad63752e_750x422

"Kardeşlerini Unutma, Beklenen Sensin" sloganıyla yola çıkan din görevlileri gıda, kıyafet ve nakdi yardımları ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırdı.

Çalışmalar hakkında bilgi veren İl Müftüsü Ramazan Topcan, “İhtiyaç sahiplerine ve yetimlere bayram sevincini yaşatmak için din görevlilerimiz ve gönüllülerimizle sahadayız. Yardımlaşma ve dayanışma ruhunun zirveye çıktığı Ramazan ayında ihtiyaç sahiplerine ulaşmanın mutluluğunu hep birlikte yaşadık. 

Giresun'da sağanak bazı köy yollarında hasara yol açtı Giresun'da sağanak bazı köy yollarında hasara yol açtı

Aziz milletimizin güvenine layık olmak için elimizden geldiğince emanetlerini en uygun adreslere ve kişilere teslim etmek için çaba sarf ediyoruz.

Bu iyilik organizasyonunda veren el ile alan el arasında köprü vazifesi görüyoruz. Çalışmalarımıza katkı sunan hayırsever kardeşlerimize, din görevlilerimize ve TDV gönüllülerimize candan teşekkür ediyorum.” dedi.