Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD) eğitim alanında uzun yıllardır yaptığı yatırımlarla adından söz ettiren Bulancak'lı Hasan Altuntaş California Language Acadmy olarak ABD'nin en büyük 3. şehri San Francisco'ya dil okulu açtı. Bulancak'ta yaşayan Babası Mürsel Altuntaş'ta açılışta bulundu.

California Language Academy, Los Angeles ve San Diego şubelerinden sonra 3. şubesi San Francisco’da eğitim ve öğretime başladı.

Hürriyetçi Eğitim Sen Bulancak, "Okulların öğrenci kapasitesi azaltılmalıdır" Hürriyetçi Eğitim Sen Bulancak, "Okulların öğrenci kapasitesi azaltılmalıdır"

Uluslararası öğrencilerin en çok talep ettiği şehirlerin başında gelen San Francisco’da California Language Academy 400 öğrencilik kapasitesi, dijital donanıma sahip sınıfları ve sahip olduğu uluslararası işbirliği ağı ile adından söz ettiren global bir eğitim markası olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

ABD Dışişleri Bakanlığı akrediteli kurum

California Language Academy (CLA) uluslararası öğrencilere hizmet verebilmek için ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından verilen Öğrenci Değişim ve Ziyaretçi Programı (SEVP) izniyle, ABD'nin en prestijli eğitim akreditasyonlarından birisi olan ACCET tarafından akredite edilen bir kurumdur.  Açılış töreni, San Francisco'nun önde gelen resmi kurumlarının temsilcileri, yerel ve ulusal başından gazeteciler, öğrenciler, veliler,  bir çok akademisyen ve Türk Amerikan Toplumunun önde gelen iş insanları ve sivil toplum örgütleri temsilcileri katılımıyla 23 Mayıs 2023 Salı günü gerçekleştirildi.

genc-turk-girisimci-californiada-3-okulunu-acti-8

California'da 3. şubesini açtı

CLA Kurucusu Hasan Altuntaş, "Eğitim ve öğretim yılımıza dünyanın farklı noktalarında öğrencilere ev sahipliği yapacak bir kampüsün daha açılışını yapmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz." dedi.

Altuntaş aynı zamanda bu kampüste eğitim alacak olan öğrencilerin sadece dil öğrenimini değil farklı kültürleri bir araya getiren, farklı değerlere önem veren dünya vatandaşı olma bilincini taşıyacak bir toplanma merkezi olacağını vurguladı.

Altuntaş kurdela kesiminin ardından, "Cumhuriyetimizin 100. yılında binlerce kilometre uzaklarda eğitim sektöründe yaptığımız bu yatırımı güzel ülkemiz Türkiye'ye armağan ediyoruz." ifadelerini kullandı.