İçişleri Bakanlığı tarafından Kahramanmaraş’ın Türkoğlu ilçesine Koordinatör Vali olarak görevlendirilen Vali Enver Ünlü, A Milli Kadın Hentbol Takımı'mıza deprem bölgesinden de desteklerini sürdürmeye devam ediyor.

2023 IHF Dünya Şampiyonası Avrupa Elemeleri play-off turunda Sırbistan ile oynayacağı maçlar için 27 Mart’ta Giresun’da kampa giren A Milli Kadın Hentbol Takımı’na moral ziyaretinde de bulunan Vali Ünlü, maç öncesi de deprem bölgesinden Giresunlu hemşehrilerimize seslenerek “Haydi GİRESUN! A Millilerimizi Dünya Şampiyonluğu yolunda yalnız bırakmayalım.” paylaşımında bulundu.

Giresun Hüseyin Avni Alparslan Spor Salonu'nda 7 Nisan Cuma günü saat 17.00'de Sırbistan ile oynanacak play-off turu ilk maçında girişler ücretsiz olacak.

Grekoromen Türkiye şampiyonası Ordu'da yapıldı  Grekoromen Türkiye şampiyonası Ordu'da yapıldı 

TRT Spor Yıldız kanalından canlı olarak yayınlanacak mücadelede, maça gelen hemşehrilerimize iftar ikramında da bulunulacak.

Milli Takımımızı yalnız bırakmamak ve destek olmak adına, tüm hemşehrilerimizi, 7 Nisan Cuma günü saat 17.00'de Giresun Hüseyin Avni Alparslan Spor Salonu'nda oynanacak Sırbistan maçına bekliyoruz. 

Bu karşılaşmanın rövanşı, 12 Nisan Çarşamba günü saat 19.00'da Sırbistan'ın başkenti Belgrad'da Sportski Centar Vozdovac'ta oynanacak. Play-off turunda rakibini elemesi durumunda A Milli Takımımız, tarihinde ilk kez Dünya Şampiyonası'na katılma hakkı kazanacak. 

İlk defa üç ülkenin (Danimarka, Norveç ve İsveç) ev sahipliği yapacağı 26. IHF Kadınlar Dünya Şampiyonası, 29 Kasım - 17 Aralık 2023 tarihleri arasında gerçekleşecek. Şampiyona'nın finali ise Danimarka'nın Herning kentinde yapılacak.