Avrupa Büyükler Halter Şampiyonasında Avrupa 2.si olan Milli Sporcu Cansu Bektaş ile Okul Sporları Yıldız (Kız-Erkek) Halter Türkiye Birinciliği Yarışmalarında Türkiye Şampiyonu olan genç sporcu Arda Bıyık, İl Gençlik ve Spor Müdürü Hasan Bulut'un misafiri oldu.

Halter antrenörü Ömer Has ve genç sporcularla birlikte İl Müdürü Hasan Bulut’ u makamında ziyaret etti. Bulut; Genç sporcular Cansu Bektaş, Arda Bıyık ve antrenörleri Ömer Has’ı canı gönülden kutlayarak başarılarının devamını diledi.  

Arnavutluk’un başkenti Tiran’da organize edilen Avrupa Büyükler Halter Şampiyonasında 45 kilo Milli Sporcumuz Cansu Bektaş 85 kg Silkme,  68 kg Koparma ve toplamda 153 kg kaldırarak gümüş madalya kazanarak Avrupa 2.si oldu.

Eynesil Belediyespor sahasında 2 puan kaybetti Eynesil Belediyespor sahasında 2 puan kaybetti

Ayrıca İlimizde organize edilen Okul Sporları Yıldız (Kız-Erkek) Halter Türkiye Birinciliği Yarışmalarında Halter Antrenörü Ömer Has' ın sporcusu Keşap Türk Telekom Ortaokulu öğrencisi Arda Bıyık; Silkmede 85 kg, Koparmada 100 kg toplamda 185 kg kaldırarak Türkiye Şampiyonu olmuştur.

İl Müdürü Hasan Bulut, genç sporculara çiçek takdim etti.