Giresun Belediyesi'nin düzenlediği '2.Giresun Kitap Fuarı' kitapseverleri ağırlamaya devam ediyor. Fuara katılan kitapseverler, 20’den fazla söyleşi ve 70'den fazla imza günü ile sevdiği yazarlar ile buluşma fırsatı yakalıyor. Bu kapsamda spor yorumcusu Haldun Domaç, söyleşi ve imza gününde ‘Böyle Tesadüf Olmaz' isimli kitabıyla okur ve izleyicisi ile buluştu.

Giresun Belediyesi'nin düzenlediği '2.Giresun Kitap Fuarı' kapsamında; gazeteci, yazar ve spor yorumcusu hemşehrimiz Haldun Domaç okur ve izleyicisiyle buluştu.

Yoğun ilgiyle takip edilen söyleşide Domaç, Türk futbolu ve Giresunspor'u anlattı, katılımcıların sorularını yanıtladı.

Tirebolu Derneğine “Ahenk” geldi Tirebolu Derneğine “Ahenk” geldi

Giresun’un okuyan bir kent olduğunu ve bir Giresun'lu olarak burada bulunmaktan duyduğu memnuniyeti ifade eden eden Domaç, Giresunspor'la ilgili olarak;

"Giresunspor ilk yarıda kalan son 2 maçtan, 1’ini mutlaka kazanmalıdır" 

Giresunspor’un, Süper Lig’e yeni yükselen bir takım olmasına rağmen son haftalarda çıkışını sürdürdüğüne dikkat çeken Domaç, “Lige iyi başlayamamış olsa da son haftalardaki başarısıyla Giresunspor şu an iyi bir yerde. Lige yeni çıkan takımları her zaman ayrı bir yere koyarız. Yeni kurulmuş bir takımda her zaman bir takım sıkıntılar olacaktır. Ancak, yönetimin, teknik ekibin arkasında durması, istikrara önem vermesi, teknik ekibin de mücadele, fizik, kondisyon ve oyuna tutunma yönünde ortaya koymuş olduğu performans takdir edici. Şu ana kadar toplanan 22 puan var. Geçen sezon 2 maç fazlasıyla 40 puan olan takım küme düştü. Demek ki bu sezon 42 puanı yakalayabilen lige tutunabilir. Bu şu anlama geliyor; ilk yarının bitimine 2 maç kaldı, Giresunspor bu maçlardan birini bile kazansa 25 puan toplamış olacaktır. Bu puan ilk yarı için iyi bir puandır. Ligin ikinci yarısı her zaman daha zorlu ve yüksek tansiyonlu geçmektedir." diye konuştu. 

Giresunspor'un uzun vadede Süper Lig'de kalıcı olabilmesi için kendi alt yapısından oyuncu yetiştirmesi, büyük takımlara ihraç ederek ekonomik olarak güçlenmesi gerektiğini vurgulayan Domaç şöyle devam etti;

“Süper Lig, süper kent demektir" 

Süper Lig’de bulunmanın süper kent anlamına da geldiğini aktaran Domaç, “Önemli olan bu sezon ligde kalabilmektir. Ligde kalıcı olabilmek için yönetim, teknik heyet, oyuncular ve taraftar bir olabilmelidir. Bu kentin takımına sahip çıkması gerekmektedir. Bu ana kadar sahip çıkıyor görüntüsü var ama daha fazla sahip çıkılmalıdır." dedi.

Hemşehrimiz Haldun Domaç, söyleşi sonrası okurları için ‘Böyle Tesadüf Olmaz” isimli kitabını imzaladı.