Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü ile Diyanet İşleri Başkanlığı iş birliğinde yürütülen "Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık" projesi kapsamında eğitimini tamamlayan 10 öğrenciye hafızlık belgeleri takdim edildi.

Giresun İl Müftülüğüne bağlı Çakırmelikoğlu Kur’an Kursu ve 15 Temmuz Şehitler İmam Hatip Ortaokulu’nda hafızlık eğitimi alan 10 öğrenci hafızlıklarını tamamladı.

Giresun'da 65 bin öğrenci için yarıyıl tatili başlıyor Giresun'da 65 bin öğrenci için yarıyıl tatili başlıyor

Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğünce gerçekleştirilen "2022 Yılı 2. Dönem Hafızlık Tespit Sınavı"nda başarılı olarak hafızlık belgesi almaya hak kazanan öğrenciler için 15 Temmuz Şehitler İmam Hatip Ortaokulu Konferans Salonu’nda "Belge Takdim Töreni" düzenlendi.

02-1

Programın açış konuşmasını yapan İl Müftüsü Ramazan Topcan, “Sizler, bu milletin hayalleri, bu milletin gözyaşısınız. Sizler yolu beklenen bir nesilsiniz. Sizler, dünyanın yaşanmazlığı karşısında, sevgisizlik ve merhametsizliğine karşı panzehirsiniz. Sizler, öncü ve önder bir neslin temsilcileri, onların mirasçılarısınız. Sıradan olamazsınız. Dünyada olup biten hadiselere bigane kalamazsınız, adam sen de deyip geçemezsiniz. Oyunda oynaşta olamazsınız, olamayız. Kendimizi değiştirmek yetmez dünyayı değiştirmeliyiz. Yaşanılabilir bir dünya için çalışmalıyız. Herkesin el ele olduğu, birbirini sayıp sevdiği bir dünya için çalışmalıyız. Kavganın, anarşinin olmadığı bir dünya için çalışmalıyız. Bugün bu güzel başarınıza şahitler olmaktan ziyadesi ile memnun oldum. Gelecek için ümitlendim. Her birinizi tebrik ediyorum, ana babalarınızı tebrik ediyorum, hocalarınızı, hocalarımı tebrik ediyorum.” dedi.

Konuşmanın ardından öğrencilere belgeleri takdim edildi.

13 A
"Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık" projesinde, örgün eğitime devam eden ve aynı zamanda hafızlık yapmak isteyen öğrencilerin, hafızlık eğitimi ile hafızlık sonrası eğitim öğretim süreçlerinin etkin, verimli ve sistematik bir şekilde gerçekleştirilmesi amaçlanıyor. Proje ile öğrencilerin, Kur'an-ı Kerim'i hıfz etmesi ve ana konularını bilmesi, ahlaki sorumluluklarının bilincinde olması, sene kaybı yaşamadan, örgün eğitimden ve akranlarından uzakta kalmadan bir üst öğrenime hazırlanması sağlanıyor. Öğrencilerin düşünen ve tartışabilen, sosyal ilişkileri gelişmiş ve evrensel değerlere sahip bireyler olarak yetişmesi hedefleniyor.