Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından her yıl 81 İl’ de düzenlenen GSB Spor Okulları ve GSB Engelsiz Spor Okulları kayıtları Giresun’da başladı.

Giresun Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, ''Sporu toplum içinde alışkanlık haline getirebilmek, öncelikle çocuk ve gençlerimizi spor yapmaya teşvik etmek, sporu sevdirmek, kötü alışkanlıklardan uzaklaştırmak, küçük yaşlarda gençlere spor kültürünü yerleştirmek ve çocukların yaz aylarında vakitlerini daha verimli geçirmeleri amacıyla GSB Spor Okulları 5-18 yaş aralığındaki tüm gençlere kapılarını açıyor.

Giresunspor, Filli Boya ile renklenecek Giresunspor, Filli Boya ile renklenecek

Her yıl binlerce öğrencinin spor yapmak için tercih ettiği Giresun Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü GSB Spor Okullarında kayıtlar, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Servisi, Olimpik Yüzme Havuzu Spor Kompleksi, 19 Eylül Spor Salonu ile Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüklerince alınacaktır.

5-18 yaş aralığındaki her çocuğun ücretsiz olarak katılabileceği GSB Spor Okullarında, çocuklar bir yandan serbest zamanlarını değerlendirebilecek bir yandan da sevdikleri spor branşında kendilerini geliştirebilecek. Ücretsiz GSB Spor Okullarına kayıt yaptırmak isteyen öğrenciler velileriyle birlikte belirlenen kayıt noktalarında formlarını doldurularak, teslim edebilecekler. Kurslar yıl boyunca devam edecektir''

BRANŞLAR

GSB SPOR OKULLARI (5-18 YAŞ ARASI)

Atıcılık, Atletizm, Badminton, Basketbol, Bedensel Engelliler, Bisiklet, Bilardo, Bilek Güreşi, Bocce, Boks, Briç, Softbol, Cimnastik, Dart, Futbol, Görme Engelliler, Güreş, Halk Oyunları, Halter, Hentbol, İşitme Engelliler, Judo, Kano, Karate, Kick Boks, Masa Tenisi, Muay Thai, Okçuluk, Özel Sporcular,  Sutopu, Satranç, Taekwondo, Tenis, Voleybol, Fitnes, Wushu, Yelken ve dallarında ücretsiz faaliyet gösterilecektir.

GSB ENGELSİZ SPOR OKULLARI AÇILIYOR

GSB Spor okullarında özel bireylerimiz içinde GSB Engelsiz Spor Okulları açılacaktır. Engelli bireylerimiz için yaş sınırı olmadan açılan kurslarımızda tüm branşlardan ücretsiz olarak yararlanılabilmektedir.