Giresun'un Görele ilçesinde düşman işgalinden kurtuluşunun 104. yıldönümü törenle kutlandı.

Necati Tığlı; Görele Devlet Hastanesi'ndeki doktor yetersizliğini TBMM Genel Kurulu'na taşıdı Necati Tığlı; Görele Devlet Hastanesi'ndeki doktor yetersizliğini TBMM Genel Kurulu'na taşıdı

Tören, Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk anıtına çelenklerin sunulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından başladı.

Görele'nin kurtuluşunun 104. yıldönümü nedeniyle düzenlenen törene Görele Kaymakamı Cem Afşin Akbay, Garnizon Komutanı Personel Asteğmen Tuna Çiçek, Görele Belediye Başkanı Tolga Erener, İlçe Emniyet Müdürü Zekeriya Baran, İlçe Jandarma Komutanı Astsubay Kıdemli Başçavuş Hasan Türkoğlu, resmi daire amirleri, sivil toplum örgütleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

WhatsApp Image 2022-02-13 at 14.43.15 (1)-1

Törende konuşan Görele Belediye Başkanı Tolga Erener, Görele’nin Düşman İşgalinden Kuruluşu’nun 104. yıldönümünü büyük bir coşkuyla kutladıklarını ifade ederek, “Bundan 104 yıl önce Görele’mizde gezen düşmanlar, milletimizin üstün mücadelesi sayesinde arkasına bakmadan kaçmıştır. Şu anda toprak diyerek bastığımız bu yerlere, sayısız vatan evladı şehit olmuştur. 13 Şubat ve öncesinde yaşanılanlar bu toprakların kolay vatan olmadığının en açık kanıtıdır. Bu topraklarda yazılan kahramanlık destanlarını unutturmamak, gelecek nesillere taşımak hepimizin görevidir. Bizim milletimizin büyüklüğü işte şanlı geçmişinden gelir. Şanlı bayrağımızı bayrak yapmak için kan akıttık. Şanlı yurdumuzu vatan yapmak için, uğrunda sayısız can verdik. Değil biriniz; üçünüz, beşiniz topunuz üstümüze gelse; vatan için, bayrak için, milletimizin birliği için, 104 yıl önce olduğu gibi, bugünde hiç düşünmeden, seve seve canımızı vermeye hazırız” dedi.

WhatsApp Image 2022-02-13 at 14.43.13-1

Konuşmaların ardından Kaymakam Cem Afşin Akbay, Belediye Başkanı Erener ve beraberindekiler Görele Şehitliğine gitti. Şehitlik Camii İmam hatibi Şenol Yılmaz'ın, Kur'anı Kerim’i okuması ve okunan duanın ardından tören sona erdi.