Giresun'un Görele ilçesinde "Minik Eller Deniz ve Olta ile Buluşuyor" etkinliği organize edildi.

Kaymakamlık, Belediye ve Görele Liman Başkanlığı işbirliğinde Görele Limanı'nda düzenlenen etkinlikte, 80 anaokulu öğrencisine olta ve kova dağıtıldı. Aileleriyle olta kullanmaya çalışan çocuklara, deniz kirliliği hakkında da bilgi aktarıldı.

Görele Belediye Başkanı Tolga Erener, ilçenin sahil kesiminde bulunmasına rağmen, denizden yeteri kadar faydalanamadıklarını söyledi.

AA-20220527-27996139-27996137-GORELEDE_MINIK_ELLER_DENIZ_VE_OLTA_ILE_BULUSUYOR_ETKINLIGI_DUZENLENDI

Belediye olarak yaptıkları hizmet ve etkinliklerle bunun önüne geçmeye çalıştıklarını belirten Erener, "Sahil bandında yaptığımız çalışmalarla halkımızın denizle barışık olmasını sağladık. Sahil bandımızı, deniz sporlarına yönelik hale getirdik. Yaptığımız hizmetlere böyle güzel etkinlikleri de ekleyerek, çocuklarımıza çevre ve deniz kültürünü aşılıyoruz." dedi.

Görele Belediye Başkanı görevine Ahmet Süleymanoğlu getirildi Görele Belediye Başkanı görevine Ahmet Süleymanoğlu getirildi

AA-20220527-27996139-27996138-GORELEDE_MINIK_ELLER_DENIZ_VE_OLTA_ILE_BULUSUYOR_ETKINLIGI_DUZENLENDI

Liman Başkanı Erhan Zeynel ise çocuklara denizi ve balıkçılığı sevdirmeyi, doğaya karşı duyarlılık kazandırmayı amaçladıklarını vurgulayarak, şu değerlendirmede bulundu:

"Etkinlik kapsamında çocuklarımıza Giresun Tarım ve Orman Müdürlüğünde görevli su ürünleri mühendisleri tarafından balıkları tanıma, sürdürülebilir avlanma ve olta ile balık tutma eğitimi verildi. Eğitime katılan çocuklarımıza katılım belgesi de verildi. Ayrıca bireysel su ürünleri dalgıçlarımız tarafından deniz dibi temizliği yapıldı. Denizden çıkan çöpler sergilendi, böylece doğaya daha duyarlı olmamız, doğayı, denizi korumamız gerektiğini göstermiş olduk."

AA-20220527-27996139-27996136-GORELEDE_MINIK_ELLER_DENIZ_VE_OLTA_ILE_BULUSUYOR_ETKINLIGI_DUZENLENDI

Etkinliğe, İlçe Kaymakamı Cem Afşin Akbay, öğrenci, öğretmen ve kurum müdürleri katıldı.

Kaynak: AA