Türkiye Hentbol Kadınlar Süper Liginde mücadele eden Görele Belediyespor Kadınlar Hentbol Takımı yeni sezon hazırlıklarını sürdürüyor.

Yeni sezon hazırlıklarını Başantrenör Mehmet Ali Binen nezaretinde sürdüren Görele Belediyespor Kadınlar Hentbol Takımı  akşam saatlerinde başlayan antrenman ile çalışmalarını sürdürdü.

IMG_0291

Görele Belediyespor Kadınlar Hentbol Takımı antrenmanı öncesi açıklamalarda bulunan Görele Belediye Başkanı Tolga Erener, ''Süper Ligdeki 4. sezonumuz, 4 yıldan beri sadece Giresun değil Doğu Karadeniz'i Türkiye'de temsil eden Süper Lig takımı olmaktan dolayı son derece gururluyuz. Türkiye Hentbol Federasyonu'nda da esasında isim getiren bir takım oldu. Yani anlık ya da yıllık ve sezonluk başarılardan ziyade ard arda istikrarlı bir şekilde gelen oyun düzeni lazımdı. Bunun için alt yapımızı çok güçlü tuttuk. Şu anda alt yapıda 80'e yakın kızımız var. Bu yıl da özellikle çevre ilçelere de yayılmaya başladık. Mesela bu yıl sadece Güce ilçesinden 4 tane kızımızı altyapımıza aldık.

Bütçe olarak diğer kulüplere göre büyük bir bütçemiz yok. Ama az bütçeyle çok iş çıkaran bir kulübüz. Şuanda takımımızın asıl kadrosundan 4 tane arkadaşımızla yollarımızı ayırdık, 3 tane yeni kızımızı getirdik. Onlar da son derece tecrübeli. Bir tanesi zaten geçen yılın 3. gol kraliçesi. Bİliyorsunuz ki ilk gol kraliçesi Görele Belediye spor'dan.  İnşallah kadro uyumu aile yapısı itibariyle Görele Belediyesi Spor Kulübü bu yıl yine Süper Lig'de hak ettiği yeri alacak olduğuna ben inanıyorum. Normalde 12 takımdan oluşan Süper Lig Büyükşehir Belediyelerinin bile bazen çekilmesine sebep oldu ve 10 tane kulübe düştü. Süper Lig'de Giresun'umuzu temsil eden bu takıma herkesin destek olmasını istiyorum.'' ifadelerini kullandı.

IMG_0295

Kulübün bütçesi hakkında konuşan Görele Belediyespor Kulübü Başkanı Cihan Somuncu, ''Takım olarak hedeflediğimiz ve beklentimiz bize doğru orantılı bir cevap verdi. Bu sene de hedefimiz yine Lig'de kalabilmek. Çünkü çok düşük bütçelerle çok büyük bütçeli takımlara karşı savaş veriyoruz. Bizim amacımız burda sosyal sorumluluk projesi adı altında bu yola çıktığımız için de daha güzel bütçelerle bu işe devam ediyoruz. O yüzden beklentimiz yine Lig'in orta sıralarını hedefleyen rakiplerine korku salan kısacası Görele'nin kolay bir rakip olmadığını belirten davranışlar sergileyeceğiz.

Artık biraz amaç olarak edindiğimiz sosyal sorunmluluğu sahaya taşıma planındayız. Takımımız yine 16 kişilik. Bu 16 kişilik kadronun 9 kişisi tamamen Görele'li. Bu hedeflerle yola çıktığımız için bu hedefi de artık sahaya yansıtmaya başladık. Güzel dinamik genç bir takımımız var. Ben başarılı olacağımız kanaatindeyim. Kızlarımızın da gözlerinde o ışık var. Desteğiniz için teşekkür ederiz.'' dedi.

Eynesil Belediyespor'un Kupa'daki rakibi belli oldu Eynesil Belediyespor'un Kupa'daki rakibi belli oldu

IMG_0303

Görele Belediyespor Başantrenörü Mehmet Ali Binen, ''Çok yoğun tempoyla çalışmaya başladık. Ağustos başından beri haftada 10 antrenmanla bu işi götürmeye çalışıyoruz. Hedeflerimize gelince biz zaten şu anda hedeflerimizin içerisindeyiz. birinci hedefimiz alttaki oyuncuları A takımında oynatmaktı. Bu sene 20 kişilik kadroda 13 tane altyapı oyuncumuz var.Bu bizim şu an daha başlamadan bu işi başardığımızı gösteriyor. Lİg'deki hedefimize gelince Lig'de gerçekten 3 tane çok ciddi yatırım yapan 1 tane onların altında yatırım yapan 4 takım var. Onun dışında kalan 6 takım birbirine denk takımlar. Bu sezon gerçekten çok zor olacak. 10. da olma ihtimalimiz var. Tabi 4. veya 5. olmak bizim birinci hedefimiz. İnşallah bu sene Avrupa'ya katılmak istiyoruz. Onun için elimizden ne geliyorsa onu yapmak için çalışıyoruz. 5 tane oyuncu gönderdik. Yerine 3 tane oyuncu aldık. Tabi kalan kısımda da bizim gerçekten yetenekli bulduğumuz gençler var. Onlarla tamamlayabileceğimizi düşündüğüm için bu sene böyle bir iş yaptık. İnşallah onlar bizi mahcup etmez biz de onları gördükçe onlarla gurur duyarız.'' dedi.

IMG_0310