Giresunspor Kulübü'nden yapılan resmi açıklamada; futbolcuların Mart ve Nisan ayı maaş ödemelerinin yapıldığı duyuruldu Kulüpten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

Giresunspor, Süper Lig'de kalabilmek için son 3 maça kilitlendi Giresunspor, Süper Lig'de kalabilmek için son 3 maça kilitlendi

"1 Mayıs Pazartesi günü deplasmanda oynayacağımız İstanbulspor maçı öncesinde yönetim kurulumuz olarak futbolcularımıza olan sorumluluklarımız kapsamındaki Mart ve Nisan ayına ilişkin maaş ödemelerini 28 Nisan Cuma günü itibarıyla gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Göreve geldiğimiz günden itibaren Süper Lig’de kalıcı olabilmek adına tüm gücümüzü ve enerjimizi takımımızın üzerine yoğunlaştırdık. Bu kapsamda kendi görev süremizde oluşan alacakların tamamı, geçmiş dönemden kalan bazı prim alacakları, maaş ve personel ödemeleri ile mahkeme aşamasına taşınmış eski personellerimize olan borçlarında ödenmesine ilişkin yükümlülüklerimizi yerine getirmeye devam ediyoruz. Başkanımız Nahid R. Yamak ve yönetim kurulu olarak takımımızın sahada vereceği mücadeleye odaklanabilmesi amacıyla üzerimize düşen sorumlulukların bilincinde olduğumuzun ve bu kapsamda gerekli tüm adımları titizlikle yürüttüğümüzün bilinmesini isteriz.

Giresunspor bayrağını devraldığımız günden itibaren hem sportif hem de mali anlamda yürüttüğümüz tüm çalışmalara ilişkin detayları Fenerbahçe maçı öncesinde kapsamlı bir basın toplantısı düzenleyerek kamuoyu ile paylaşacağız.

Camia olarak 44 yıl sonra çıktığımız Süper Lig’de şehrimizi daha iyi bir şekilde temsil edebilmek adına tüm özverimizi gösteriyor, kalbi Giresunspor için atan taraftarlarımız ile birlikte önümüzdeki kritik müsabakaya odaklanmamız gerektiğini vurgulayarak camiamızı Çotanak Arma etrafında birlik olmaya davet ediyoruz. Giresunspor kamuoyuna saygı ile duyururuz."