Giresunspor Kulübü Basın Sözcüsü Ferhat Karademir, Giresunspor’un yeni dönemde futbol altyapısında da yenilikçi ve sürdürülebilir bir formatta çalışmalara başlayacağını bildirdi. 

Karademir, yaptığı açıklamada; Giresunspor’un ülke ve Giresun futboluna yeni sporcular kazandırabilmek için kolları sıvadığını kaydederken, hedeflerinin bir futbol ekolü oluşturmak olduğunu belirtti.

Bitexen Giresunspor ve Orduspor 1967 Bitexen Giresunspor ve Orduspor 1967

Karademir; “Günümüz dünya ve ülke futbolunun geldiği aşamada öz kaynakların değerlendirilmesi amacıyla çalışmalarını ve planlamalarını yapan kulübümüz, çağdaş normlarda yerel ve ulusal kaynakları değerlendirmek, kısa, orta ve uzun vadede de hedeflerini belirlemiş, bu doğrultuda var olan tüm imkanlardan azami ölçüde yararlanarak stratejilerini geliştirmiş, yeni ve özgün bir modelle çalışmayı benimseyip, altyapı ve futbol akademisinin yeni formatını uygulamaya koymuştur. Bu planlamalarda 8-20 yaş gruplarını içeren çalışma disiplinleri oluşturarak çocuklarımızın ve gençlerimizin gelişimine rehberlik ederek iyi vatandaş, iyi birey, iyi sporcu yetiştirme hedefine ulaşılması planlanmıştır. Bu doğrultuda ilk aşamada kulübümüz bünyesinde 16 Antrenör, 1 Fizyoterapist, 1 Masör, 1 Doktor, 1 Diyetisyen, 1 Rehberlik ve Psikolojik Danışman ve 3 diğer görevli personel istihdamı öngörülerek Giresunspor futbol ekolü oluşturarak bu ekolün A takımla uyumu genel stratejisi olarak nihai hedefe konulmuştur” dedi. 

Yeni hedef ve projeleri doğrultusunda en büyük eksikliklerinin tesis olduğuna dikkat çeken Karademir, “Kısa vadede yapılacak çalışmalar için en önemli gereksinim olarak belirlenen tesis eksikliğinin giderilmesi için gerekli çalışmalar ivedilikle yürütülmektedir. Başlatılan bu projenin yetiştirilerek sporcular ilimiz amatör spor kulüplerine, ülke futboluna ve Giresunspor’umuza önemli değerler kazandıracağına olan inancımız ve azmimiz tamdır. Tüm Giresun ve ülke kamuoyuna duyurulur.” dedi.