Can Akengin Bilgi Yurdu Derneği - Giresun Türküleri Gecesi Can Akengin Bilgi Yurdu Derneği - Giresun Türküleri Gecesi

Giresunspor Teknik Direktörü Hakan Keleş ve bugünkü maç sonunda küme düşmesi kesinleşen Yeni Malatyaspor Teknik Direktörü Cihat Arslan açıklamalarda bulundu.

Giresunspor Teknik Direktörü Hakan Keleş: "Çok iyi oynadığımızı düşünmüyorum ama kazanılan 3 puan bizim için değerli"

Spor Toto Süper Lig'in 32. haftasında konuk olduğumuz Yeni Malatyaspor'u 1-0 yenen Giresunsporumuzun teknik direktörü Hakan Keleş, çok iyi oynamamalarına rağmen kazanmayı başardıklarını söyledi.

Keleş, karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında, matematiksel olarak küme düşmesi kesinleşen Yeni Malatyaspor'a geçmiş olsun dileklerini iletti.

Yeni Malatyaspor camiasının güçlü olduğunu en yakın zamanda lige geri döneceğine inandığını aktaran Keleş, şöyle devam etti:

"Kazanmak istiyorduk. Bugün kötü oynayarak kazandık. Rakibimize bu kadar pozisyon vermememiz gerekiyordu. Kırılma anları vardı. Eğer 2-0 öne geçseydik rakibin direncini biraz daha kırabilirdik ama onu yakalayamadık. Pozisyonlar verdik. Biz bu kadar pozisyon veren bir takım değiliz. Çok iyi oynadığımızı düşünmüyorum ama kazanılan 3 puan bizim için değerli. Tüm zorluklara rağmen oyuncularımız, fedakarlıklar yaparak bugünlere geldiler. 39 puan yaptık ve onlara güveniyoruz. Ligde kalıcı olma hedefimiz vardı. Önümüzde Beşiktaş maçı var ve ona hazırlanacağız. Orada iyi bir sonuç alıp, biz de matematiksel olarak rahatlamak istiyoruz."

Değerli bir galibiyet aldıklarını dile getiren Keleş, "Bu stresli mücadele, matematiksel olarak kümede kalmayı garantileyene kadar devam edecek. Sıkıntılar yaşıyoruz ama ona rağmen oyuncularım ellerinden gelen her şeyi yapıyor. Bu zamana kadar bizi mahcup etmediler. İnşallah lig sonunda da mahcup etmeyecekler." değerlendirmesinde bulundu.

Yeni Malatyaspor'un teknik direktörü Cihat Arslan, takımın geleceği için mücadelelerine devam edeceklerini söyledi.

Arslan, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, karşılaşmanın ilk kornerinin gol olduğunu ifade etti. Rakiplerine fiziksel olarak karşılık vermeye çalıştıklarını belirten Arslan, şöyle devam etti:

"Direkten dönen pozisyonumuz var. En azından beraberliği yakalayabilirdik. Tabii alternatif anlamında eksiklerin olması da bizi sıkıntıya soktu. Kulübede sadece genç oyuncular vardı. Geldiğimizden beri 5 oyuncumuz gitti. Ndong, Mehdi Zaffane, Sadık Çiftpınar bu hafta da Mounir ve Haddadi'yi kaybettik. Tabii bu bir takım için kolay değil. Takımın düşeceği zaten aşağı yukarı belliydi. Biz de diyoruz ki bu çocuklarda takımın küme düşmesi değil de Yeni Malatyaspor'un uzun vadede yaşaması için buradayız, onun mücadelesini veriyoruz. Sahaya çıkabiliyoruz, 11 kişi sahaya çıkıp gençler de varsa kendimizi şanslı hissediyoruz. Sadece teknik direktörlük yapmıyoruz burada, tesislerde hem psikolojik olarak da çocukları elimizde tutma adına biraz daha baba gibi abi gibi davranmaya çalışıyoruz. Malatya'nın geleceği açısından mücadelemize devam etmemiz lazım. Tabii şehrin de dinamikleri vardın Malatyaspor'u sahipsiz bırakmayacaktır. Şu an bir boşluk var inşallah en kısa sürede dolar."

"2-3 futbolcu her an vazgeçebilir"

Arslan, takımı şu an fiziksel olarak değil de mental olarak tutmaya çalıştıklarını anlatarak, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Çünkü 4-5 futbolcu her an vazgeçebilir. Şu an daha çok fiziksel tarafı değil de işin psikolojisi tarafındayız. Takımda çok fazla kiralık oyuncu var. Altyapıda çok iyi oyuncular var. Yeni Malatyaspor ligden düşmüştür ama geleceği futbolcu havuzu anlamında karanlık kesinlikle değil. İçeride de bir an önce gidecek oyuncuları durdurabilirsek, seneye bir sıkıntı yaşamadan yolumuza devam ederiz. Biz oluruz başkası olur ama müdahale acil yapılması lazım, hasta komaya girerse bir daha dönüşü zor olur."

"Futbolcular bizi terk etmediği sürece bende onları terk etmemem"

Arslan, MEDYA 28 olarak sorduğumuz "Sezon sonuna kadar takımı taşımayı düşünüyor musunuz yoksa bir karar alacak mısınız?" sorusuna şu yanıtı verdi: "Ben karar almayı düşünmüyorum, futbolcular bizi terk etmediği sürece bende onları terk etmemem, personel, malzemeci, masörler, çaycılarla kader birliği yaptık. Bunu duygusal olarak değil gerçek olarak söylüyorum. Yeni Malatyaspor'u sahada temsil etme derdindeyiz. Çok zor şartlarda maçlar oynayacağız. Galatasaray, Konya, Alanya bizim çok üst segmentimizde takımlar. Burada bizim çocukların tek başına sırtlayacağı bir şey değil. Biraz daha destek lazım en azından psikolojik olarak, şehir de biz de varız demeli. Ben bir karar almayı düşünmüyorum ama 4-5 oyuncu daha gider sahaya çıkacak oyuncu kalmazsa bizimde teknik direktör olarak yapacağımız şeyler sınırlı."