Giresunspor, bugün Çotanak Spor Kompleksinde gerçekleştirilen imza töreni ile altyapıdan A takımına yükselen genç oyuncular; Ahmet Lütfü Kara, Ali Emirhan Akçay ve Muhammed Miraç Çakıroğlu ile 3 yıllık, Arda Cebeci, Barış Gün ve Mehmet Keskin ile 5 yıllık profesyonel sözleşme imzaladı. 

Ayrıca mevcut kadroda yer alan Göktan Cörüt, Fatih Yılmaz, Furkan Kütük, Emre Nizam, Anıl Yiğit Çınar, Kasım Alperen Koşker, Şahin Dik ve Metin Caner Akbayrak'ın profesyonel sözleşme vizeleri de yenilendi.

Gerçekleştirilen toplu imza töreninde Giresunspor Başkanı Nahid R. Yamak genç oyunculara profesyonel sözleşmelerinin hayırlı olmasını dileyerek şunları kaydetti;

"Bodrumspor Fk maçından puan alamadığımız için üzgünüz. Ancak sahada oynayan gençlerimizin verdiği mücadele bizleri onurlandırdı. Bu çocukların birçoğuyla biz mayıs ayında U19’un sezonu bittikten sonra çalışmalarımıza başlamıştık. Yaz döneminde de beraber çalıştık. Peşinden kamp dönemini de iyi geçirdik. Takım olarak bu süreçlerde fizik olarak, teknik, taktik, kondisyon olarak hocamızın da takımı çok iyi çalıştırdığına inanıyorum. Tüm ekip olarak biz bu gençlerimize çok değer veriyoruz. Camiamızdan da bu çocuklara aynı şekilde değer verdiklerini göstermelerini istiyoruz. Şuan da Giresunspor’umuzun geleceği ve şehrin umutları bu çocukların sahada gösterecekleri mücadele ile belirlenecektir. Şuan hem şehir olarak hem de takım olarak bir uçurumun kenarındayız. Mali olarak yaşatılan büyük deformasyonun sıkıntılarını kulüp olarak çekmekteyiz. Geldiğimiz günden bugüne kadar sürekli ödemeler ve pansuman tedaviler ile kulübümüzü yaşatmaya çalışıyoruz. 20.9 ortalama ile Türkiye’nin en genç yaş ortalamasına sahip olan takımıyız. Burada genç oyuncularımızı hem yarıştıracak hem de yetiştireceğiz. Bu noktada taraftarlarımızdan ve Giresunlulardan çocuklarımıza destek vermelerini ve inanmalarını bekliyoruz. Bu çocuklara vereceğimiz tribündeki destek, sahadaki destek, sosyal medyadaki destek ve maddi manevi destekler onları pozitif etkileyecektir. Yapılan negatif şeyler ise onların sahadaki performansını bozacak ve onları faklı yönlere götürecektir. Bizim şehir olarak burada birlik ve bütünlük içinde bu çocuklara inanmamız ve onlara destek olmamız gerekiyor. Bizim taraftarlarımızdan isteğimiz onların yanında olmaları, bunu da ilk maç sonrasında stadyumdaki taraftarlarımız onları tribüne çağırarak gösterdiler. Burada bir başkan gider başka bir başkan gelir, bir yönetim gider başka bir yönetim gelir ama belki de bugün şu yakaladığımız genç jenerasyonunu bir daha yakalayamayabiliriz. Biz bu yetiştirme sürecinin sürekli olarak devam etmesini istiyoruz. Alt yapılarımız bizim göz bebeğimiz bunun herkesçe böyle bilinmesini istiyoruz." 

Giresunspor'da Talha Ülvan Sözleşmesini Feshetti Giresunspor'da Talha Ülvan Sözleşmesini Feshetti

Editör: Ortak Kullanım