Bitexen Giresunspor Başkanı Hakan Karaahmet, 2022-2023 sezonunda TFF 3.Lig 2. grubunda mücadele eden olan Amber Çay Eynesil Belediyespor'a destek ziyaretinde bulundu.

IMG_0197-1Amber Çay Eynesil Belediyespor geçtiğimiz sezon Bal Ligin'de gösteriği perfomans ile, play-off maçlarına kalmaya hak kazanmıştı. Play-Off maçlarında da istediği sonuçları alan Amber Çay Eynesil Belediyespor, 2022-2033 sezonunda TFF 3.Lig 2.grubunda mücadele edecek. 

Bitexex Giresunspor Kulübü Başkanı Hakan Karaahmet, bu sezon TFF 3. Lig 2. grubunda mücadele eden olan Amber Çay Eynesil Belediyespor ziyarette bulundu.

Karaahmet, Eynesil Belediyesporlu futbolcularla bir süre sohbet ettikten sonra antrenmanı izledi.

IMG_0197

Bitexen Giresunspor Kulübü Başkanı Hakan Karaahmet; ''Öncelikle Giresun'da bir profesyonel takımın daha olması Giresunspor'un futbol gücünü spor alanındaki faaliyetlerini çok önemli hale getirdi. Biraz kıyaslama yaparsak yanı başımızdaki illere ilçelere bakarsak şuanda süper lig'de bir takımı var, bir ilçe takımı profesyonel ligde, bu çok mutluluk verici bir şey. O yüzden bizde başkanlarla hep konuşuyoruz. Zaten sürekli onlarla temas halindeyiz. Bugün hem burada ziyaret için geldim hem de Giresunspor olarak, Giresunspora spor faaliyetlerini her alanda destek vermeye çalışıyoruz. Bugün Eynasik Belediyesporun yanında olduğumuzu onlara her türlü desteği vereceğimizi, karşılıklı kardeş takımı olarak iş birliğimizi devam edeceğini de birbirimize tekrar ettik.'' ifadelerinde bulundu.

Başkan Karaahmet Eynesilspor ile Giresunspor arasında oyuncu alış verişi için şunları söyledi;

''Giresunspor Eynesilspora destek olacak Eynesilspor da Giresunspora,  Eynesilspor Giresunspor'a oyuncu yetiştirmek için faaliyetlerini yürütecel. Oradaki arkadaşlarımızın yeterliliğe ulaştıklarımda Giresunspor'da oynama şansını bulacaklar, kadroya girecekler. Böyle bir işbirliği olacak. ''

IMG_0220Amber Çay Eynesil Belediyespor başkanı Ahmet Latif Karadeniz yeni sezondan beklentilerini şu sözler ile ifade etti;

''Gerçekten iyi bir ekip yaptık. Genç yaş ortalaması 23 olan bir ekiple çalışıyoruz. Şu anda hocalarımızla dahil bu işin içerisine yani şunu iddia edebilirim, ikinci lige çıkacağız demem ama bu sene üçüncü ligdeki ikinci grubun en favori takımlarından bir tanesi olacağımızı iddialı söylüyorum. En azından şunu söylüyorum, biz bunu skor manasında söylemiyoruz, göze hoş gelen bir futbol oynayacağız. Bizim buradaki en büyük amaçlarımızdan bir tanesi de Giresunsporu alttan besleyebilmek bizim için en büyük marka değeri Giresunspor, spor, Giresunspor var olduğu müddetçe biz var olmaya çalışacağız. Bizim de burada Giresunspor'a her sezon 2-3 tane futbolcuyu gönderebilirsek ne mutlu bize diyoruz. Başkanlığa zaten bu konularda devamlı görüşüyoruz. Sağ olsunlar Giresunspor camiası ve Hakan başkanı özellikle bizi ilk günden beri geçen sene bal liginde olduğumuzdan beri devamlı takipte olan bir başkan, yani gerçekten bize büyük emeği var. İnşallah bu şekilde bir sezon hazırlığı yapıp buradan olabildiğince üst sıralarda ligi bitirmek istiyoruz. Düşme gibi bir şey hiç aklımıza gelmiyor. Şu anda güzel bir de noktaya geldik. O şekilde devam edeceğiz.''

Eynesil Belediye Başkanı Ahmet Latif Karadeniz kadro planması için; ''Şu anda tranfer edilmiş 17 tane oyuncumuz var, bir de geçen seneden kendi kadromuzda bulunan 4 tane arkadaşımız var. Şu anda onlarla devam ediyoruz. Biz genç gelecek vaat edecek, özellikle bize uzun yıllar hizmet edebilecek oyuncu arkadaşlarımızı bulduk. Yaş ortalaması 23 yaş ortalamasında olan 18 yaşında da var. 27 yaşında olan arkadaşımız da var. Veya 28 yaşında olan arkadaşlarımız da var. Bütçesi olmayan bir takımız bizim çok böyle şova kaçacak. Diğer grubumuzdaki çok ciddi maliyette takımlar gibi değil haddimizi biliyoruz, yapmamız gerekeni biliyoruz. Buradaki bu dar dar bütçeyle beraber en iyisini yapmaya çalışacağız. Geçen seneki Bal Ligi'nde gösterdiğimiz perfonmansı unutmayalım en az bütçeyle ve hatta belki de o grubun en az bütçeli takımıydık ama şampiyon olduk inşallah bu sene de başarı gelecek'' dedi.

IMG_0233

Alanya'da kazanan çıkmadı Alanya'da kazanan çıkmadı

Eynesil Belediye Başkanı Ahmet Latif Karadeniz, Hakan Karaahmet'in ziyareti ve Giresunspor hakkında;

''Valla emin olun şampiyonluktan sonraki en büyük mutluluğumuzdur. Buradan motivasyon konusunda destek konusunda oyuncu arkadaşlarımızın motivasyonu konusunda burada olması Giresunsporun sadece Hakan başkanım değil, yönetim kurulundan diğer arkadaşlarımızın da burada olması gerçekten bizi çok gururlandırdı.  Buradan Giresunspor'a geçecek olursak. Giresunspor gerçekten geçen sene mucizeyi başardı. Hakan başkan bu sene kuruluş aşamasındaki çektiği zorlukları olsun. Yani bir yöneticinin bu zorluklarla beraber böyle bir başarılı 2 maç oynaması da gerçekten dar kadroyla beraber çok başarılıydı. Ben şöyle diyorum, Hakan başkanın bütün Giresun camiasının taraftar gruplarının mutlaka sahip çıkması gerektiğine inanıyorum. Çünkü Hakan başkanının bu takımda büyük emeği var. Yine hemşerimiz olan Ali başkanın da vardı. bir önceki sezonda ikisi de aynı kaderi paylaştılar aslında ama Hakan başkan bunu başardı. Bize bundan sonra düşen futbol camiası ve Giresunlu olarak bu yönetime sahip çıkılması Giresunspora sahip çıkmasıdır. '' sözlerini ifade etti.

IMG_0184

Başkan Ahmet Latif Karadeniz isim sponsorluğu için Amber Çay'a teşekkürlerini ileterek şu ifadelerde bulundu.

''Yani gerçekten sağ olsunlar geçen sene de bize destek veriyordu. Amber çay bu sene dediler ki başka bir boyuta taşıyalım artık bu Lig biraz ağır kendilerinden teklif geldi, biz isim sponsor olalım. Bir Eynesil'li ve Giresun'lu bir marka olarak isim sponsoru olalım dediler. Sağ olsunlar işte bugün isim sponsorluğu anlaşmasını da imzaladık. Yetkililere geçen sene de bu sene de vermiş olduğu bize güçten dolayı maddi ve manevi destekten dolayı her zaman teşekkür ediyorum. Burada bir kez daha teşekkür ediyorum. Artık liglerde Amber Çay Eynesil Belediyespor olarak devam edeceğiz. ''