Spor Toto Süper Lig'in 17. haftasında sahamızda Altay'ı 3-1 mağlup ettiğimiz maçın ardından Teknik Direktör Hakan Keleş, ligdeki çıkışı sürdürdüklerini söyledi.

Keleş, karşılaşma sonrası düzenlediği basın toplantısında, ligdeki çıkışı Altay maçında da sürdürdüklerini belirterek, maça iyi başladıklarını, ilk yarıdaki futboldan memnun olduğunu söyledi. Keleş," Pozisyonlarımız da var. Skoru da elde ettik. 3-0'dan sonra biraz da skoru korumanın etkisiyle son zamanlarda biraz baskı yedik yine." dedi.

Ligde 22 puan topladıklarını ve kalan 2 haftada da iyi sonuçlar almayı hedeflediklerini ifade eden Keleş, "İlk yarıda toplayabildiğimiz kadar puanlar toplamaya çalışacağız. İkinci yarıda yapacağımız takviyelerle bu ligde kalıcı olmak istiyoruz." diye konuştu.

Flavio ve Zeki Yavru'nun bugün kadroda bulunmamasına rağmen yerlerine oynayan futbolcularının performanslarından memnun olduğunu dile getiren Keleş, iyi takım olma yolunda devam ettiklerine dikkat çekti.

Keleş, kulüp başkanı ve yönetim kurulu ile uyumlu bir şekilde çalıştıklarını dile getirerek, şöyle konuştu:

"Sıfırdan kurulan bir takımız. Bunun zorlukları var ama aştık. Faturanın bende olmadığını yönetim kurulumuz karar verdiler. Öyle devam ettik. Zaten ben şampiyon yaptığım bir takıma zarar verecek görüşte bir insan değilim. Kötü gidiyordu ama skor kötüydü oyun kötü olsaydı o zaman radikal kararlar alırdık. O gün aldığımız kararların bugün doğru olduğunu görüyoruz."

Karşılaşmada çok önemli bir taraftar desteğinin olduğu belirten Keleş, “Taraftara çok teşekkür ediyorum. Bizi müthiş desteklediler. Uzun zamandır buradayım böyle destek daha önceden vardı tabi ama bugünkü müthişti. Takımı müthiş ittiler. Onlara da teşekkür etmek istiyorum."

Altay cephesinde;

Altay Teknik Direktörü Mustafa Denizli bu sezonki hedeflerinin minimum 50 puan olduğuna ifade ederek, şunları söyledi: “Bu takıma ve bu camiaya güvenim, başta kendime olan güvenimle beraber devam edecek.”

AW494195_01

Denizli, maçın ikinci yarısının güzel olduğunu ifade ederek, "Benim tabi buradaki görevim bazı teknik adamlardan farklı bir görev. Yetiştiğim camiada görev yapmak, taraftarı olduğum bir camiada görev yapmak, buranın lideri olmak, dolayısıyla böyle dönemleri ben hayatımda çok yaşadım. Benim ve takımım için herhangi bir problem teşkil etmeyecek. Biz lige bir hedef koymuştuk. Bu hedef bizim için bugün de yarın için de geçerli. Bu takım, bu ligi minimum 50 puan civarında bitirir. Son 2 maçımızın sonucu ne olursa olsun hiç problem değil. Bu takıma ve bu camiaya güvenim, başta kendime olan güvenimle beraber devam edecek. Bundan kimsenin şüphesi olmasın" dedi. 

Denizli, futbolda istatistiklerin kendisi için bir önemi olmadığına vurgu yaparak, “Bu istatistiki veriler futbolda benim esasımda çok geçerliliği olan veriler değil. Yani topa sahip olmak, az sahip olmak sizin oyun şeklinizden kaynaklanır. Dolayısıyla bu beni fazla bağlayan veriler olmuyor. Yani özellikle yediğimiz golleri şöyle bir analiz edecek olursak şanssızlığın ve hataların olduğu goller yediğimizi söyleyebilirim. Ama onun dışında topa sahip olmak, çok fazla atak yapmak aşağı yukarı Türkiye’de bu verilerde birinci durumdayız. Bütün bunlar bir şeyi değiştirmiyor” dedi.

Görele Belediyespor'a iyi oyun yeterli olmadı Görele Belediyespor'a iyi oyun yeterli olmadı