Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde, Akay Caddesi'nde 19 Ekim Muhtarlar Günü münasebetiyle düzenlenen Muhtarlar Evi Açılışı ve 100 Muhtar Hizmet Binası Temel Atma Töreni'ne Giresunlu muhtarlar da katıldı.

Temel atma töreninde konuşma yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ülkenin tüm illerinden binlerce muhtarın bu programa katılmak üzere Ankara'ya geldiğini, aldığı resmî rakama göre 20 bin muhtarın burada olduğunu, daha önce söz verdikleri bir hizmetin, Muhtarlar Evi'nin açılış heyecanını yaşadıklarını, binanın kafesi, restoranı, bay-bayan mescidi, otoparkı, 58 yatak kapasitesine sahip 35 odasıyla bugünden itibaren tüm muhtarların istifadesine sunulduğunu anlattı.

Su kanal ekipleri şehrin sorunlarını çözüme kavuşturuyor Su kanal ekipleri şehrin sorunlarını çözüme kavuşturuyor

19 Ekim Muhtarlar Günü kapsamında Ankara Muhtar Evi Açılışı ve 100 Muhtar Hizmet Binası Temel Atma Töreni’ne de 54 muhtar katılım sağladı.

Muhtarlar ilk olarak Anıtkabir’i ziyaret etti. Akabinde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve İller İdaresi Genel Müdürü Selçuk Aslan ile görüştüler. Devamında temel atma töreninin gerçekleştirileceği alana geçildi.

Törende İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’da konuşma gerçekleştirerek 1994 yılında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olduğunda imzalattığı ikametgâh senedini, 1893 yılına ait Malatya Pütürge muhtarlık mührünü ve Başmuhtar mührünü Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hediye etti.

1-50

Konuşmalardan sonra Ankara Müftüsü Hasan Çınar dua etti.

Törenin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, Muhtarlar Evi'ni ziyaret ederek incelemede bulundu.

Programa, TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, protokol üyeleri, bazı milletvekilleri ve muhtarlar katıldı.

Konuşmalar öncesinde sahne alan Jandarma Genel Komutanlığı Orkestrası ile Mehter Takımı, kahramanlık türküleri ve marşlar seslendirdi. Programda, Muhtarlar Günü'ne özel tanıtım filmi de gösterildi.

Temel atma töreni yapıldıktan sonra İçişleri Bakanlığı bahçesinde verilen yemeğe katılan muhtarlar Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ni de gezdiler.

2-44