Giresun Belediyesi tarafından 10’dan fazla ildeki depremzedelere yönelik başlatılan yardım kampanyası kapsamında binlerce Giresunlu tarafından bağışlanan muhtelif yaşam malzemesi yola çıktı.

Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’nun çağrısının ardından, depremden etkilenen vatandaşlara yardım eşyaları getirmek için akın eden vatandaşların ilk gündeki destekleri kısa zamanda 3 tırı doldurdu.

Yöresel lezzetler Ramazan sofralarında Yöresel lezzetler Ramazan sofralarında

Battaniye, kışlık giysi, ısıtıcı, bot, su, çocuk maması, çocuk bezi, kuru gıda vb. gibi temel ihtiyaçlardan oluşan eşyalar depremzedelere ulaştırılmak üzere 3 tır ile birlikte yola koyuldu.

2_509

Yardım tırları, Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu tarafından uğurlanırken, vatandaşların teslim ettikleri yardım malzemeleri yerlerine ulaştırılmaya devam edecek.

Fedakâr ve duyarlı Giresunlu vatandaşların Belediye Kültür ve Fuar Merkezi’ndeki yardım toplama alanına teslim ettiği yardım malzemeleri Belediye ekipleri tarafından tek tek kontrol edilip sınıflandırıldıktan sonra araçlara yüklenmesi gerçekleştiriliyor.

Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu ise sık sık yardım toplama alanını ziyaret ederek bilgi alıyor.

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu yaptığı açıklamada: “Ülkemizin bu zor gününde tek yürek olan tüm vatandaşlarımıza ayrı ayrı teşekkürlerimi iletiyorum. Bizlere ulaştırılan yaşam malzemelerini paketleyip tasnif ederek bölgeye gönderiyoruz.  Yardım kampanyamız devam ediyor. Yüce Rabbim devletimizi ve milletimizi afetlerden korusun. Deprem nedeniyle hayatını kaybeden vatandaşlarımıza bir kez daha Allah’tan rahmet diliyorum.” dedi.