Başkomutanlık Meydan Muharebesi zaferinin 100.Yıldönümü dolayısıyla düzenlenen 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlamaları Giresun’da büyük bir coşku ve heyecan içerisinde yapıldı.

Giresun Valiliği Hükümet Konağı önünde saat 11 de gerçekleştirilen kutlama programı; Vali Enver Ünlü ile Belediye Başkanı Av. Aytekin Şenlikoğlu’nun kolluk birliklerinin, öğrencilerin, resmi ve özel kuruluşlar ile halkın bayramını kutlamasıyla başladı.

WhatsApp Image 2022-08-30 at 13.49.28

Aytekin Şenlikoğlu, Cumhuriyet mahallesinde sorun ve talepleri dinledi Aytekin Şenlikoğlu, Cumhuriyet mahallesinde sorun ve talepleri dinledi

Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Türk Büyüklerimiz, Malazgirt’te, Çanakkale’de, Kurtuluş Savaşı’nda, 15 Temmuz’da ve tarihin her döneminde bu cennet vatan için canını ortaya koyan aziz şehitlerimizin hatıraları önünde saygı duruşunun ardından program İstiklal Marşı’mızın okunmasıyla devam etti.

Programda, Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı okundu.

Giresun Hamdi Bozbağ Anadolu Lisesi Tarih Öğretmeni Sedat Özdemir’in günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından Vali Ünlü tarafından bir konuşma gerçekleştirildi.

Vali Enver Ünlü, ''Siz değerli hemşehrilerimizin ve Aziz Milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı içtenlikle kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

30 Ağustos Zafer Bayramı münasebetiyle Giresun İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere tören alanında ödülleri verildi.

Giresun Valiliği önündeki kutlama programı tören geçişiyle sona erdi.

Kutlama törenine; Vali Enver Ünlü, Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Selçuk Yıldırım, Giresun Belediye Başkanı Av. Aytekin Şenlikoğlu, mülki, adli ve askeri erkân, Bakanlıkların il temsilcileri, özel kuruluşların temsilcileri, belediye ve okulların Bayrak-Flama takımları katıldı.