TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Giresun Milletvekili Necati Tığlı, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya Giresun’da sağlık yatırımlarının geldiği aşamayı sordu.

Giresun Milletvekili Necati Tığlı, ''Proje, ihale ve inşaat aşamasında olan 9 projede gelinen aşamayı ve yaşanan gecikmeleri gündeme taşıyıp Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya 9 Eylül 2020’de ihalesi yapılan, 16 Eylül 2020’de yüklenici firmaya yer teslimi gerçekleşen ve 2021 yılında tamamlanması gereken Merkez Soğuksu Sağlıklı Yaşam Merkezi neden bitirilemedi? Aile Sağlığı Merkezi (11 AHB), Toplum Sağlığı Merkezi, 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu ve Giresun Merkez 2 Nolu ASHİ, inşası konusunda gelinen aşama nedir? diye sordu.''

Hastaneler Bitmiyor: Ya Proje ya da Yapım Aşamasında

Proje ve yapım aşamasında olan sağlık yatırımlarını gündeme getirmeye devam eden CHP’li Tığlı, “Giresun, Doğankent Entegre İlçe Hastanesi (10 Yatak) + Aile Sağlığı Merkezi (4 AHB) + 112 ASHİ, Güce Entegre İlçe Hastanesi (5 Yatak) + ASM + TSM Piraziz Entegre İlçe Hastanesi (10 Yatak); Bulancak 3 Nolu Ballıca Aile Sağlığı Merkezi (9 AHB); Görele Devlet Hastanesi Ek Bina (40 Yatak); Dereli Toplum Sağlığı Merkezi (T11) + Aile Sağlığı Merkezi (8 AHB) + 112 ASHİ inşalarında gelinen aşama nedir?” sorularını yöneltti.

Giresun’da Hastane Sorunları Bitmiyor

CHP Giresun Milletvekili Necati Tığlı, Çamoluk hastanesine ilk kazma vuruldu denildikten sonra iki yıl geçti ve Sağlık Bakanlığı Yatırım Takip Sisteminde halen proje aşamasında görülüyor. Bu konuda gelinen aşama nedir? 10 yatak kapasiteli Giresun Çamoluk Entegre İlçe Hastanesi için daha önce yurt olarak kullanılan bina ile eski otogar alanının Sağlık Bakanlığına tahsis edildiği fakat o günden bu yana herhangi bir gelişme yaşanmadığı görülmektedir. Hastane inşaatına ne zaman başlanılıp ne zaman tamamlanması planlanmaktadır? diye sorarken Giresun ilçelerinde hastanelerde yaşanan sorunları dile getirmeye devem edeceğini söyledi.

İYİ Parti Bulancak, belediye başkanlığı aday adaylarını açıkladı İYİ Parti Bulancak, belediye başkanlığı aday adaylarını açıkladı