Giresun'da 3 yıl önce yaşanan sel afetinde şehit olan 5'i asker biri iş makinesi operatörü 6 kişi için olayın yaşandığı yerde anma töreni düzenlendi

Giresun'da 22 Ağustos 2020 tarihinde yaşanan yoğun yağışlar sonrası Tirebolu-Doğankent karayolu üzerinde bulunan bir menfezin çökmesi sonucu 5'i asker biri iş makinesi operatörü 6 kişinin şehit olduğu yerde yapılan Altı Şehitler Köprüsü'nde anma töreni düzenlendi.

alti sehitler foto_3

Törene, Giresun Valisi Mehmet Fatih Serdengeçti, Giresun Milletvekili Prof. Dr. Nazım Elmas, Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Selçuk Yıldırım, Cumhuriyet Başsavcısı Zeynel Abidin Akkiraz, Vali Yardımcıları, İl Emniyet Müdürü Recep Güzelyazıcı, İl Jandarma Komutanı J.Albay Özgür Özer, İlçe Kaymakamları, Tirebolu Belediye Başkanı Burhan Takır ile daire amirleri ve vatandaşların yanı sıra yaşanan faciada kaybolan iş makinesi operatörü Ali Akbulut'un eşi Perihan Akbulut ve kızı Tuğçe Oruç katıldı.

Olayın yaşandığı çöken menfezin yerine yapılan Altı Şehitler Köprüsü girişinde okunan duaların ardından, Vali Serdengeçti ve Bölge Jandarma Komutanı Tümgeneral Yıldırım tarafından şehitlerin anısına çelenk bırakılıp saygı duruşunda bulunuldu. 

Başkan Karan, “Milletvekili Bayraktar sadece kendini değil, Fiskobirlik’i de Türkiye’ye iyi reklam etmiyor” Başkan Karan, “Milletvekili Bayraktar sadece kendini değil, Fiskobirlik’i de Türkiye’ye iyi reklam etmiyor”

Vali Serdengeçti ve beraberindeki protokol, törenin ardından olayda hayatını kaybedenlerden Ali Akbulut'un ailesi ve vatandaşlarla bir araya geldiler.

alti sehitler foto_2

alti sehitler foto_4