Giresun’da sağlık çalışanları bir günlük iş bırakma eylemi yaparak İlhan Özdemir Devlet Hastanesi önünde basın açıklaması yaptı.

Giresunlu elektrikçi yarım asırlık müşteri defterlerine gözü gibi bakıyor Giresunlu elektrikçi yarım asırlık müşteri defterlerine gözü gibi bakıyor

Giresun’da Hekimler Birliği sendikası, Hekimsen ve Tabipler Odası tarafından İlhan Özdemir Devlet Hastanesi önünde basın açıklaması yapıldı. 

WhatsApp Image 2022-06-15 at 14.55.07 (1)

Sağlık alanındaki sorunların giderek büyüdüğüne dikkat çeken  Tabipler Odası Başkanı Erhan Demirelli, “ Performansa dayalı çalışma sisteminde hastalarında sağlığını düşünmemiz gerekmektedir, çünkü 5 dakikalık süre içerisinde hastanın hangi şikayetini dinleyebilir, hangi sorununa çözü bulabilirz. Aynı zamanda Aile Hekimlerinin çektiği sıkıntılar da sadece Aile Hekimlerinin değil hastalarının da çektiği sağlık sorunudur. Aile hekimlerinin asli görevi koruyucu sağlık hizmetidir. Ancak Aile hekimlerinin evrak işlerine boğarak asli görevlerinin yapması engellenmektedir. Aynı zamanda “giderlerse gitsinler. denildi. Bunların yeri asistanlarla doldurulur sanıldı fakat “yarım imam dinden eder, yarım hekim candan eder.” Ne yazık ki bu yanlış uygulamalarla yarım hekimler yetiştirme yolunda adımlar atılmaktadır” dedi.

WhatsApp Image 2022-06-15 at 14.55.07

Yapılan basın açıklamasında Hekim-Sen İl Temsilcisi Dr. Dilek Yeniay ve Hekim Birliği sendikası Giresun İl Temsilcisi Bülent Karadeniz de birer açıklama yaparak hekimlerin ve sağlık çalışanlarının sorunlarını  gündeme getirdiler. Yapılan açıklamanın ardından alkışlarla sağlık çalışanları dağıldı.

Kaynak: İHA