Giresun'da 1949'da kurulan ve Türkiye'nin ikinci en büyük derneği olan Türkiye Polis Emeklileri Sosyal Yardımlaşma Derneği'nin şubesi kuruldu.

Emekli polislerin sorunlarının çözülmesine yardımcı olmak, birlik ve beraberliği geliştirmek ve yardıma muhtaç üyelerine destek olmak amacıyla kurulan  Türkiye Polis Emeklileri Sosyal Yardımlaşma Derneği'nin Giresun şubesi, 07 Ekim 2023'te faaliyete geçti.

1 Aralık Dünya Aids Günü 1 Aralık Dünya Aids Günü

Derneğin Faaliyet Alanları

Dernek, kamu kurum ve kuruluşlarıyla işbirliği yaparak ortak projeler yürütmekte, benzer amaçlı derneklerden ve diğer kuruluşlardan maddi yardım sağlamaktadır.

Ayrıca, yükseköğrenim gören üyelerinin çocuklarına burs vermek, mesleki kurslar açmak, sportif faaliyetlerde bulunmak, üyeler için geziler ve eğlenceler düzenlemek gibi birçok faaliyet alanında aktif olarak hizmet vermektedir.

Giresun Şubesinin Durumu ve Geleceği

Derneğin Giresun şubesinde şu anda 137 evrak kayıtlı üye bulunmakta ve 150'ye yakın üyenin evraklarında eksiklikler olduğu belirtilmiştir. Giresun'da toplamda 1216 emekli polis bulunmaktadır.

Şube Başkanı Aydın Karaduman, dernek için uygun bir yer arayışında olduklarını ve Genel Başkanları ile yapılan görüşmede kira desteği konusunda anlaşmaya varıldığını belirtti.