Hazırlık maçı: Trabzonspor: 2 - Szeged: 1 Hazırlık maçı: Trabzonspor: 2 - Szeged: 1

A Milli Takımın Avrupa Şampiyonası’ndaki müthiş coşkusu, Giresun Belediye Başkanı Fuat Köse’nin talimatıyla Atatürk Meydanı’ndaki dev ekranda yaşanmaya devam ediyor. Her maçta olduğu gibi Avusturya maçında da milli takım formalarıyla alanı dolduran binlerce vatandaş, alkış ve tezahüratlarla Milli Takıma destek verdi. Giresun Belediye Başkanı Fuat Köse de dev ekranda müsabakayı takip ederek bu büyük heyecana ortak oldu.

Giresun Belediyesi Halk Akademisi eğitmenleri, maçı izlemeye gelenlerin yüzlerini boyayarak renk cümbüşü yarattı. A Milliler, Avusturya ile oynadığı maçta Merih Demiral’in her iki yarıda kaydettiği gollerle sahadan 2-1 galip ayrılarak çeyrek finale yükseldi. Hakemin bitiş düdüğüyle birlikte Atatürk Meydanı’nda galibiyet coşkuyla kutlandı. Kutlamalar, milli takım marşları eşliğinde gecenin geç saatlerine kadar devam etti.

Belediye yetkilileri, 6 Temmuz Cumartesi günü oynanacak olan Türkiye-Hollanda maçının da yine dev ekrandan yayınlanacağını bildirdi. Tüm Giresunlular, bu büyük heyecana ortak olmaya davet edildi.

Whatsapp Image 2024 07 03 At 14.39.14

Editör: Ortak Kullanım