Giresun’da 17 yıl önce kurulan Deniz Yıldızı Kültür ve Dayanışma Derneği, hayırseverlerin desteği ile Ramazan ayında ihtiyaç sahiplerine il genelinde 350 bin liralık gıda yardımında bulundu.

Giresun ve ilçelerinde bugüne kadar 68 aileye yeni ev yapıldığını, onlarca ailenin ise evlerinin onarıldığını, yüzlerce öğrenciye burs yardımı yapıldığı gibi Ramazan ayında da ihtiyaç sahibi ailelerin unutulmadığı belirtildi.

Deniz Yıldızı Derneği'nde beraberinde bulunan Başkan Yardımcısı Ferhat Deniz ve Yönetim Kurulu Üyesi Eyüp Çiftçi ile basın toplantısı düzenleyen Deniz Yıldızı Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Cumhur Karahasan, “Her şeyi devletten bekleyemeyiz, birlik, beraberlik ve dayanışmayla imkan sahibi kişilerin, ihtiyaç sahiplerine el uzattığında nelerin başarılabileceğini gördük. Giresun ve ilçelerinde alan el ile veren el arasında köprü vazifesi gören derneğimiz  eğitimden, gıda yardımına, eşya yardımından, yeni ev yapımına kadar çalışmalar yürütüyoruz. Yurtiçinde ve yurtdışındaki hayırsever Giresunlu hemşerilerimizin desteğiyle çok güzel hayırlara vesile olundu. Bugüne kadar yüzlerce öğrenciye burs verilerek, burs verdiklerimiz arasında, doktorlar, hemşireler, hakimler, kaymakamlar, avukatlar, işadamları yetişti. Şimdi onlar da kendileri gibi başka öğrencilere bizim vesilemizle yardımcı oluyorlar. Yine 2006 yılından bugüne kadar sadece 68 yeni ev ihtiyaç  teslim edildi. Bu yılda yine Ramazan ayında  hayırseverlerin desteğiyle 350 bin liralık gıda yardımında bulunuldu. Ayrıca yaklaşık 350 çocuğumuza da her birine 400 liralık olmak üzere bayram alışverişi imkanı sağlanacaktır.  Bunu  Deniz Yıldızı Kültür ve Dayanışma Derneği’nin yönetimiyle, gönüllüleriyle, hayırseverlerin yardımıyla başarıyoruz” dedi.

Belediye Meclisinden bütçe eleştirisi Belediye Meclisinden bütçe eleştirisi

Kaynak: İHA