Giresun'da, Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı'nca (DOKAP) destek verilecek projeler için protokoller imzalandı.

DOKAP tarafından Tarım ve Orman, Milli Eğitim ve Fındık Araştırma Enstitüsü müdürlükleri ile Bulancak, Piraziz, Çamoluk ve Eynesil kaymakamlıklarına ait 8 projeye destek sağlanacak.

AA-20220609-28113537-28113536-GIRESUNDA_DOKAP_TARAFINDAN_DESTEKLENECEK_PROJELERIN_PROTOKOLLERI_IMZALANDI

Giresun Valiliğinde düzenlenen törende konuşan Vali Enver Ünlü, projeleri hazırlayan kurumların yetkilileri ile bunlara katkıda bulunan DOKAP Başkanlığı'na teşekkür etti.

Projelerin gerçekleşmesi sürecini yakından takip edeceğini dile getiren Ünlü, bir an önce hayata geçirilerek insanların hizmetine sunulmasına da destek olacaklarını belirtti.

Ünlü, DOKAP'a yönelik turizmden sağlığa, alt yapıdan eğitime bütün sektörlerde projeler üretilmesini hedeflediklerini vurgulayarak, şöyle konuştu:

"Bütün sektörlerde ilgili kamu kurum ve kuruluşları ile diğer ilgili paydaşlarla birlikte bu tür projelerin artması en büyük temennim. Biz de bunların gerçekleşmesi için destekleri imkanlarımız ölçüsünde sağlayama gayret edeceğiz. Her türü desteği veririz. Projeler yeter ki gerçekçi, ayakları yere sağlam basan, vatandaşımıza doğrudan hitap eden, sosyal, ekonomik, kültürel kalkınmayı hedefleyen projeler olsun."

DOKAP Başkanı Hakan Gültekin ise nitelikli projeler hazırlandığını ve kaynakların aktarıldığını ifade ederek, projelerin hayırlı olmasını diledi.

Sosyal Market ihtiyaç sahibi vatandaşlara desteğini sürdürüyor Sosyal Market ihtiyaç sahibi vatandaşlara desteğini sürdürüyor

Gültekin, ilerleyen süreçlerde de bu tür projelere gereken desteklerin sağlanacağını sözlerine ekledi.

Konuşmaların ardından Gültekin ile ilgili kurumların yetkililerince protokoller imzalandı.

Kaynak: AA