Giresun Valiliği, 3 Temmuz 2024 tarihli ve 2024/01 sayılı Valilik Genel Emri ile şehirde yüzmek için izin verilen plaj ve yüzme alanlarını belirledi. Bu yeni düzenlemeye göre, sadece belirlenen alanlarda denize girilmesine izin verilecek. Valilik, cankurtaran hizmeti verilmeyen diğer alanlarda yüzmeyi yasakladı.

Yüzme için izin verilen plajlar arasında Sky Beach, Giresun Belediyesi Sosyal Tesisleri Plajı, Vira Verita Bistro Lounge, Grava Lounge, Çerkez Plajı, Giresun Jandarma Plajı, Giresun Polisevi Plajı, Ofran Plajı, Küçüklü Plajı ve Bulancak Belediyesi Plajı yer alıyor.

Ayrıca, Begonvil (Poyraz) Plajı, Eğrice Plajı, Nilday's Beach, Can Plaj Camping, Asarkaya Plajı, Düzköyalti Plajı, Uluburun Plajı, Kaynarca Plajı, Tirebolu Belediyesi Plajı, Uzunkum Plajı, Yılgın Beach/Plajı, Bada Plajı, Denizkızı Plajı, Deliklitaş Plajı ve Firdilli Plajı da yüzme için izin verilen diğer plajlar arasında bulunuyor.

Giresun halkı ve ziyaretçiler bu düzenlemeye uyarak güvenli ve sağlıklı bir yüzme deneyimi yaşayabilecekler. Yetkililer, belirlenen plajların dışındaki bölgelerde yüzmenin tehlikeli olduğunu ve yasaklandığını belirterek, vatandaşları dikkatli olmaya çağırıyor.

Giresun'da Denize Girilecek Plajlar Belirlendi (2)-1

Şükrü Ertürk Akçalı grup yolundaki sıkıntılara dikkat çekti Şükrü Ertürk Akçalı grup yolundaki sıkıntılara dikkat çekti

Editör: Ortak Kullanım