Filistin´de önceki gece İsrail tarafından yapılan saldırılara karşı başlatılan Aksa Tufanı harekatını yurt genelinden ciddi destek mesajları geliyor. Giresun ili Bulancak ilçesinde Cumartesi gecesi Sarayburnu Camii'nde yatsı namazında Fetih Suresi ve duada sonrası cami çıkışında basın açıklamasında bulunuldu. 

Ordu’da pehlivanlar kıran kırana yarıştı Ordu’da pehlivanlar kıran kırana yarıştı

TÜGVA Bulancak İlçe Temsilcisi Ubeydullah Göktekin yaptığı basın açıklamasında " Filistin, bugün İslam’ın ilk kıblesini içinde barındıran, Mescidi Aksa’mıza ev sahipliği yapan kutlu şehirdir. Kudüs müslümanların ilk duruşudur. Mescidi Haram ve Mescidi Nebi'den sonra en önemli üçüncü mabedimiz Mescidi Aksa’nın bulunduğu şehirdir. Bugün Mekke ve Medine rüku ve secdeyi, Kudüs ise kıyamı temsil etmektedir. Bugün Filistin’de müslüman kardeşlerimiz bir kez daha kıyama kalkmıştır. Dün geceden beri İsrail’e ciddi bir müdahale yapan Filistinli müslüman kardeşlerimiz tarihin en önemli hareketi olan Aksa Tufanı  başlatmış durumdadır. Bizler Türkiye’nin gençliği olarak 81 il ve ilçe merkezimizde bir kez daha Aksa tufanı harekatını destekliyor ve dualarla Filistinli kardeşlerimizin yanında olduğumuzu belirtmek istiyoruz. Filistin bir coğrafi mesele değildir. Filistin islam davasının en önemli duruş meselesidir. 

Filistin islamın kıble davasıdır. Bu gece Filistin için yapılan kuran ve dua buluşmasına gelen tüm müslüman kardeşlerimize teşekkür ediyorum." dedi

WhatsApp Image 2023-10-08 at 13.09.55 (1)

Basın açıklamasına Giresun İl Ticaret Müdürü Ali Yıldırım, Giresun Ensar Vakfı Başkanı Seyfi Göktekin, TÜGVA Giresun İl Başkan Yardımcısı Muhammed İsmail Aydın, TÜGVA Piraziz İlçe Temsilcisi Emre Uçan ve çok sayıda genç ve cemaat katıldı.

Editör: Ortak Kullanım