Giresun Belediyesi tarafından çocukların sokakta güven içinde oynaması ve sosyal sportif faaliyetlerle keyifli zaman geçirebilmeleri için  Aksu Mahallesi’nde bulunan Bilgi Evi yanındaki sokağın trafiğe kapatılmasıyla ‘Çocuk Sokağı’na dönüştürüldü.

1_723

Piraziz'de Doğal Gaz çalışmalarının tamamlandığı noktalarda Yol Bakım ve Onarım Çalışmaları Devam Ediyor Piraziz'de Doğal Gaz çalışmalarının tamamlandığı noktalarda Yol Bakım ve Onarım Çalışmaları Devam Ediyor

Birbirinden eğlenceli çeşitli oyun alanları yer aldığı Çocuk Sokağı, düzenlenen törenle e birlikte açılarak çocukların kullanımına sunuldu.

Çocuklarla birlikte açılış kurdelesini kesen Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, açılışta yaptığı konuşmada: “Bugün, çocuklarımızın keyifli vakit geçirebilecekleri, güvende hissedebilecekleri bir alanın resmi açılışını gerçekleştiriyoruz. İşte Karadeniz Bölgesi'nin ilk Çocuk Sokağı burada. Bu sokak, çocuklarımız için belki de en iyi ve en güvenli oyun alanlarından biri olacak.” diyerek şunları kaydetti:

“Bu özel alanda, satrançtan renkli çarka, basketboldan zıp zıpa, voleyboldan sek seğe kadar çocuklarımızın keyifle vakit geçirebilecekleri pek çok oyun alanı bulunuyor. Ayrıca, twister, labirent, sos, futbol sahası ve bisiklet yolu gibi çeşitli aktivite oyunlarını da bu sokağımız ile çocuklarımızın hizmetine sunuyoruz. Başka bir sevindiğimiz konu ise Bilgi Evlerimize gösterilen yoğun ilgi. Bilgi Evlerimize gösterilen bu ilgi, projemizin ne kadar doğru bir yol izlediğini gösteriyor. İlk Bilgi Evimizi yaklaşık 4 yıl önce burada açmıştık. Geçen yıllar içerisinde 2 Bilgi Evini daha açmış ve bu sezon itibariyle yaklaşık 3.000 öğrencimize çeşitli branşlarda eğitimler sunuyoruz. 4. Bilgi Evimiz olacak Teyyaredüzü Bilgi Evimizi de hızla tamamlamaya gayret gösteriyoruz. Bugün açılışını gerçekleştirdiğimiz Çocuk Sokağımızın şehrimize, ailelerimize ve geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza hayırlı olmasını diliyorum. Bu projenin gerçekleşmesine emek veren tüm arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Bu Çocuk Sokağını, sadece burada değil, şehrimizin tüm mahallelerine yaymayı hedefliyoruz.”

2_694

Editör: Ortak Kullanım