Giresun'un en büyük yeşil alan projesi olan Millet Bahçesi projesi durdu.

Yıkılan eski Atatürk Stadyumu yerine yapımına başlanan, Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu ve Ak Parti'li Milletvekilleri tarafından bir çok defa basına tanıtımı yapılan Giresun Millet Bahçesi Projesi'nde çalışmalar tamamen durdu.

İhalesi Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından 9 Temmuz 2021 tarihinde gerçekleştirilen projede, ihaleyi kazanan Olgun Gür İnşaat A.Ş. ile Öz Arel Elektrik İnşaat Ltd.Şti. ortaklığı ile 21 Ekim 2021 tarihinde imzalanan sözleşme gereği Giresun Millet Bahçesi Projesi 400 gün içerisinde tamamlanarak hizmete açılacaktı.

Bir ayı aşkın süredir hiç bir çalışmanın yapılmadığı alan şuan terkedilmiş bir şantiye görünümünde beklerken, yaptığımız araştırmalar ve şirket yetkililerinden aldığımız bilgiler neticesinde projenin kendileri tarafından sonlandırıldığı bilgisine ulaştık.

Yüklenici şirket yetkililerinden aldığımız bilgiye göre; son aylarda artan aşırı maliyet artışları gerekçesiyle kanuni tasfiye haklarını kullanarak söz konusu projeden çekilmek zorunda kaldıkları ve proje sahasını terk ettikleri öğrenildi.   

24 bin 160 metrekare alana inşa edilecek ve içerisinde koşu yolu, bisiklet yolu, çocuk oyun alanı, açık otopark, peyzaj donatı alanları, yaya yürüyüş yolları ve tematik bahçelerin yer alacağı Millet Bahçesi'nin bu yılın Kasım ayında tamamlanması planlanıyordu. 

Şehrin park sayısı 75'e ulaştı Şehrin park sayısı 75'e ulaştı