Sosyal belediyecilik anlayışıyla yıl boyunca yaşlı, engelli, ihtiyaç sahibi, hasta ve düşkünlere yönelik sosyal desteğini hiçbir zaman esirgemeyen Giresun Belediyesi, bu desteğini Ramazan ayında da sürdürüyor.

Bu kapsamda; içerisinde temel gıda ürünlerinin yer aldığı yardım kolileri Giresun Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırılmaya devam ediliyor.

Şehir genelinde yapılan sosyal incelemeler sonucunda tespit edilen ve yardım talebinde bulunan vatandaşlara ulaştırılan yardım kolilerinin içerisinde; nohut, kırmızı mercimek, pilavlık bulgur, toz şeker, pirinç, çay, tuz, sıvı yağ, tavuk çorbası, ezogelin çorbası, buğday unu, uzun makarna ve burgu makarna gibi temel gıda ürünleri yer alıyor. Şu ana kadar 3000’e yakın yardım kolisinin dağıtımı yapılırken, Ramazan sonuna kadar belirlenen ihtiyaç sahiplerine dağıtımların devam edeceği kaydedildi.

1_475

Vali Ünlü, Türkiye Çevre Haftası açılışına katıldı Vali Ünlü, Türkiye Çevre Haftası açılışına katıldı

Öte yandan, Ramazan ayı boyunca Belediye tarafından her akşam farklı mahallede yüzlerce kişinin katıldığı gönül iftarları sofraları kurulurken, aynı zamanda Belediye Aşevi tarafından da ihtiyaç sahibi 300 ihtiyaç sahibi vatandaşa ücretsiz sıcak yemek ulaştırılıyor. İftar menüsü ise çorba, ana yemek, pilav veya makarnadan oluşuyor.

“BİZİM ŞEHRİMİZDE RAMAZAN PAYLAŞMAKTIR”

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, sosyal belediyecilik hizmetleriyle de örnek çalışmalara imza attıklarını belirterek: “Ramazan ayında da bunun yansımalarının en güzel şekilde görüyoruz. Elimizden geldiğince ve imkanlarımız çerçevesinde dar gelirli, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın yanlarında olmaya çalışıyoruz. Bizim şehrimizde Ramazan dayanışmadır, paylaşmaktır. Birlik ve beraberliğimizi pekiştirdiğimiz Ramazan ayında da her alanda dayanışmaya, birlik olmaya devam ediyoruz.” dedi.