Giresun Teyyaredüzü Mahallesi, Taflancık Mevkii’nde ‘Fındık Hasat Şenliği’ düzenlendi.

Giresun'da yaklaşan fındık hasat sezonu öncesi bir ilke imza atıldı. Belediyenin düzenlemiş olduğu etkinlik çerçevesinde Giresun'un altın markası olan fındık için ‘Fındık Hasat Şenliği’ organize edildi. Teyyaredüzü Mahallesi, Taflancık Mevkii’nde gerçekleşen ‘Fındık Hasat Şenliği’nde çeşitli etkinlikler sahne aldı. 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Doğu Karadeniz için kuvvetli yağış uyarısında bulundu Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Doğu Karadeniz için kuvvetli yağış uyarısında bulundu

IMG_9540

Düzenlenen etkinliğe Vali Enver Ünlü, Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, Görele Belediye Başkanı Tolga Erener ve Ak Parti İl Başkanı Kenan Tatlı katıldı. 

IMG_9587

Şenlikte, bahçe içerisinde resim sergisinin yanı sıra, ressamlar fındık bahçesini tuale yansıtılar. Ayrıca ‘Fındık Hasat Şenliği’nde fındık toplama yarışması yapıldı. Yarışmada yarım saat gibi bir süre içerisinde 27 kilo fındık toplayarak birinciliği iki kişi paylaştı ve birinci, ikinci ve üçüncüye hediyeleri verildi.

IMG_9653

IMG_9674

Kara demlikte çaylar içilerek, atma türküler söylenip, kemençe çalınarak, horan tepildi. Şenliğe katılan Giresun halkı, birincisi düzenlenen ‘Fındık Hasat Şenliği’nin sürekliliğinin olması temennisinde bulundu.

IMG_9626