Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat tarihinde gerçekleşen ve 11 ili etkileyerek, ülkemizi yasa boğan depremlerin ardından afet bölgesindeki illere yardımlar aralıksız sürmeye devam ediyor.

Bu kapsamda Rize Valiliği öncülüğünde, çay üretimi yapılan iller de başlatılan “Çay Sokağı Projesi” ile çay müstahsili ve hayırsever vatandaşlarımız tarafından yapılacak yaş çay ve nakdi yardımlarla deprem bölgesinde kalıcı konutlar inşa edilecek.

Çaykur Genel Müdürlüğü tarafından koordine edilecek proje kapsamında çay alım noktalarına çaylarını satmak için gelen vatandaşlarımızın onayları doğrultusunda bağışlayacakları yaş çay karşılıkları elde edilecek gelir ile bölgenin izlerini, renklerini ve dokusunu taşıyan simgelerin yer aldığı konutlar, afetten etkilenen vatandaşlarımız için sıcak birer yuva olacak. İçerisinde kalıcı konutların, parkların ve sosyal donatı alanlarının yer alacağı Çay Sokağı’nı gören herkes karşısında çay diyarını görecek.

8-27

Rize, Artvin, Trabzon ve Giresun illeri kapsayan ve 200 binin üzerinde çay üreticinin olduğu bölge de çayını satmak üzere çay alım yerine gelen müstahsilleri çay eksperlerinden kapsamlı ve detaylı bilgilere ulaşabilecek olup çay eksperlerin yönlendirmeleri doğrultusunda bağışlarını yaparak “Çay Sokağı” projesine katkıda bulunabilecek.

Bunun yanı sıra çay üreticisi olmayan ancak “Çay Sokağı” projesine destek sunma isteğinde olan vatandaşlarımızda nakdi yardımlarla projeye destek verebileceklerdir.

Şehir genelindeki bordürler boyanıyor Şehir genelindeki bordürler boyanıyor

Çay sezonu boyunca bağış kampanyası devam edecektir.