Nahid R. Yamak'tan Ahmet Süleymanoğlu’na ziyaret Nahid R. Yamak'tan Ahmet Süleymanoğlu’na ziyaret

Geçtiğimiz sezonun devre arasında 1,5 yıllığına kiralık olarak anlaşma sağlanan ancak sağlık kontrolleri sonrası testislerinde tümör tespit edildiği gerekçesi ile transferi iptal edilen Brezilyalı futbolcu Jean Pyerre'in yaşanan süreçle ilgili olarak Giresunspor Kulübü'nü FIFA'ya şikayet ettiği ve bu konuda FIFA'dan şok edici bir karar çıktığı öğrenildi.

Brezilyalı futbolcu Jean Pyerre, Ocak 2022 tarihinde Giresunspor'un Antalya'daki sezon arası kampına katılmış, ancak testislerinde tespit edilen tümör nedeniyle acilen tedavi altına alınması gerekmişti. Bunun üzerine oyuncu ile karşılıklı anlaşılarak sözleşmesinin feshedildiği açıklanmış, Jean Pyerre tedavi için ülkesine geri dönmüştü.

TRANSFER YASAĞI VE FUTBOLCUYA 765 BİN EURO

Brezilya basınına yansıyan ve ardından Giresunspor Kulübüne yakın kaynaklardan da doğruluğunu teyit ettirdiğimiz habere göre;

FIFA verdiği karar ile; futbolcuya 765.000 Euro ödenmesine, ayrıca Giresunspor'a da 2 dönem transfer yasağı getirilmesine hükmetti.

Giresunspor Kulübü'nün bu süreci başından bu yana hassasiyetle takip ettiği ve FIFA'nın kararını Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi olan CAS'a taşıyacağı öğrenildi.